VIDEO Buđenje: Rakitić zabio, Schalke u bijegu s dna

Nogometaši Schalkea upisali su prvu pobjedu u njemačkom nogometnom prvenstvu tek u 5. kolu. Slavili su puleni Felixa Magatha na gostovanju kod Freiburga 2-1...

Otvarajući gol na utakmici, svoj prvi ovosezonski bundesligaški zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u devetoj minuti susreta. Pospremio je Rakitić jednu loptu u mrežu s nekih desetak metara nakon što prethodno vratar Freiburga Baumann nije uspio ukrotiti udarac Klaasa-Jana Huntelaara.

Vodstvo Schalkea trajalo je do 69. minute kada je Papis Demba Cisse zabio za 1-1 i činilo se da će Schalke i u petoj uzastopnoj utakmici ostati bez pobjede. No, Huntelaar tri minute prije kraja na sjajnu asistenciju Matipa zabija svoj drugi ovosezonski gol.

Kažimo da je Rakitić igrao do 71. minute, dok je s druge strane Ivica Banović, koji je ušao u igru u 79. minuti, u posljednjim trenucima susreta zaradio izravan crveni karton zbog udaranja laktom u skoku Peera Klugea.

Do druge ovosezonske pobjede stigao je Wolfsburg, nanijevši HSV-u na Nordbank Areni prvi ovosezonski poraz. Slavili su 'vukovi'3-1 dvama golovima Grafitea i jednim Edina Džeke, dok je jedini gol za Hamburžane zabio Choupo-Moting. Mladen Petrić je protiv Wolfsburga započeo od prve minute u redovima HSV-a, te je odigrao cijelu utakmicu, dok Mario Mandžukić nije bio u sastavu Wolfsburga.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarila je Borussia, koja je u Dortmundu savladala Kaiserslauetrn s čak 5-0, nanijevši mu drugi ovosezonski poraz. Ivo Iličević odigrao je za Kaiserslautern cijelu utakmicu, Srđan Lakić do 77. minute. Kažimo da se u redovima dortmundskog sastava istaknuo paragvajski napadač Lucas Barrios s dva postignuta gola.

Na kraju spomenimo još 2-1 pobjedu Bayera u Leverkusenu, kao i istovjetnu domaću pobjedu Nürnberga nad Stuttgartom. Odlučujući gol za 'apotekare' zabio je Arturo Vidal iz jedanaesterca u posljednjoj minuti susreta, dok je Nürnberg s igrčem manje golom Javiera Horacia Pinole došao do sva tri boda trakođer u zadnjim trenucima susreta.