Nogometaši Rangersa obranili su naslov škotskih prvaka. U posljednjem su kolu Premierlige kao gosti pobijedili Kilmarnock s 5-1...

Rangers je uoči zadnjeg kola imao bod prednosti pred najvećim suparnikom Celticom, tako da je bilo jasno da mu treba pobjeda ili kiks gradskog rivala kod kuće protiv Motherwella. No, igrači Waltera Smitha, koji je posljednji put vodio Rangers, nisu htjeli ništa prepustiti slučaju i pravim su uraganom na početku utakmice ugasili svu neizvjesnost. Nakon samo sedam minuta su vodili s 3-0 i ekspresno riješili pitanje pobjednika i prvaka.

Kyle Lafferty je zabio u prvoj i sedmoj minuti, a za oba mu je gola asistirao Jelavić. Steven Naismith je, pak, bio strijelac u petoj minuti. Nakon nevjerojatnog se uvoda utakmica primirila da bi u četvrtoj minuti nastavka Jelavić povećao prednost pogotkom iz slobodnog udarca s 20-ak metara. Hrvatskom je reprezentativcu to bio 15. prvenstveni gol sezone, a ukupno 18. u dresu Rangersa.

Lafferty je u 53. minuti zabio svoj treći zgoditak na utakmici, a 12 minuta kasnije je poraz domaćih ublažio James Dayton.

Celticu na koncu nije pomogla ni uvjerljiva pobjeda protiv Motherwella (4-0). Rangers je treći put uzastopno škotski prvak, a ukupno 54. put u povijesti.