Milan i Lazio propustili su upisati pobjede u sklopu 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Milan je remizirao u gostima kod Genoe 1-1, a identičnim je rezultatom završila utakmica između Lazija i Chieva u Rimu...

Nakon domaćeg remija s Lazijem u prošlom kolu (0-0), Milan je ponovo propustio upisati tri boda i omogućio tako pratiteljima da mu se dodatno približe. Poveli su "rossoneri" u Genovi u 29. minuti golom Alexandrea Pata na asistenciju Zlatana Ibrahimovića, a izjednačio je Antonio Floro Flores u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Lazio je na Olimpicu poveo sjajnim golom Hernanesa u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Odapeo je brazilski veznjak s tridesetak metara udaljenosti iz slobodnog udarca i pogodio same rašlje gola Chieva. Konačnih 1-1 postavio je Slovenac Boštjan Cesar, bivši igrač Dinama, koji je zabio iz neposredne blizine nakon asistencije Mariana Bogliacina.

Kikseve Lazija i Milana najbolje je iskoristio Napoli koji je na svom Sao Paolu savladao Cesenu s 2-0 golovima Edinsona Cavanija i Josea Ernesta Sose. Cavaniju je gol bio sedamnaesti prvenstveni. Prvi je "topnik" Serije A.Napoli se sa nova tri boda priključio vodećem Milanu na samo tri boda zaostatka, dok je trećeplasiranom Laziju pobjegao na četiri boda prednosti.

Kažimo da je za poraženu Cesenu od 71. minute igrao hrvatski napadač Igor Budan, ali nije uspio utjecati na konačan ishod.

Serie A, 24. kolo:

Brescia – Bari 2-0 (Diamanti 17-11m, Caracciolo 90)

Genoa – Milan 1-1 (Flores 45 / Pato 29)

Lazio – Chievo 1-1 (Hernanes 45 / Cesar 64)

Lecce – Palermo 2-4 (Giacomazzi 17, Jeda 50 / Miccoli 36, Pastore 57, Hernandez 60, Iličić 62)

Napoli – Cesena 2-0 (Cavani 13, Sosa 90)

Parma – Fiorentina 1-1 (Amauri 15 / D'Agostino 49-11m)