Nogometna reprezentacija Brazila pobijedila je Škotsku s 2-0 u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu Emirates u Londonu...

Santosov 19-godišnji napadač Neymar postigao je oba pogotka za brazilsku reprezentaciju. Mladi napadač kojeg mnogi već etiketiraju kao ''budućeg Pelea'' je svoj prvi gol na utakmici postigao u 42. minuti, kada je nakon niskog ubacivanja s lijeve strane primirio loptu, a onda je iskosa, s lijeve strane, plasirao u suprotni kut škotskog vratara Allana McGregora.

U 77. minuti, Neymar je sam izborio penal, nakon što ga je u kaznanom prostoru oborio Charlie Adam, a potom je sam sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Brazil je izgubio zadnje dvije prijateljske utakmice s 1-0, od Argentine i Francuske, ali su ovu utakmicu dobili bez ikakvih problema. Mogli su slaviti i uvjerljivije. Neymar je, uz dva pogotka, pogodio i okvir gola početkom drugog poluvremena. Škotima nije pomogla podrška oko 30.000 njihovih navijača.