VIDEO Bez milosti: Barca se triput ušetala u gol Getafea

Očekivano su nogometaši Barcelone svladali Getafe na stadionu Coliseum Alfonso Perez s kojeg se, nakon 3-1 pobjede, vraćaju kao vodeća momčad Primerine ljestvice...

Kako se i očekivalo, Barcelona se autoritativno postavila u Getafeu, a sve je rezultiralo s nekoliko dobrih prilika nakon kojih je uslijedilo i vodstvo. Donio ga je u 22. minuti, na asistenciju Davida Ville, Barceloninoj momčadi Lionel Messi. Osmi mu je to gol u osmoj prvenstvenoj utakmici sezone.

Lakši dio posla ostao je odraditi Argentincu nakon što je Villa sjajno primio loptu, nadmudrio braniča, na sebe privukao obranu, a potom uposlio Messija malo iskosa s desne strane. Strijelac uvodnog gola zabio je još jedan u 33. minuti, ponovno na dodavanje Ville, međutim, opravdano je taj gol poništen zbog zaleđa.

Ipak, samo dvije minute kasnije Barcelona je povisila na 2-0. Ovaj je puta Villa dobro reagirao na Messijevu asistenciju. Za 3-0 najzaslužniji je branič domaće momčadi Daniel Diaz, koji je pomalo nonšalantno primio loptu koju mu je na vrhu šesnaesterca dodao golman Codina. Messi je već bio u trku, dokopao se lopte koja se odbila do preciznog Pedra, samog u šesnaestercu Getafea.

Smanjio je domaćin u 69. minuti nakon što je jedanaesterac precizno izveo Manu Del Moral. Sviran je on nakon što je Pique u padu rukom promijenio smjer jednoj lopti koja je ubačena pred Barcelonin gol za što je dobio drugi žuti, pa crveni karton.

Snage su do kraja utakmice izjednačene budući da je Derek Boateng drugi puta javno opomenut zbog, posve nepotrebnog, prekršaja na Mascheranu.

Primera, 10. kolo, nedjelja:

Getafe - Barcelona 1-3 (Manu 69-11m / Messi 22, Villa 35, Pedro 65)

Almeria - Sporting 1-1 (Corona 15 / Novo 73)

Levante - Deportivo 1-2 (Juanlu 72 / Riki 10, Aythami 52)

Osasuna - Hercules 3-0 (Monreal 40, Lolo 55, vadocz 90+2)

Villarreal - Athletic Bilbao 4-1 (Nilmar 39, Cazorla 44, Rossi 84, Montero 90+2 / Llorente 6)

Zaragoza - Mallorca 3-2 (Lafita 56, Bertolo 84, Gabi 90+4-11m / Webo 19, Pereira 60)