Do prve prvenstvene pobjede pod vodstvom Rafaela Beniteza stigao je talijanski prvak. U drugom kolu nogometne Serije A, u utakmici igranoj na San Siru, Inter je bio bolji od Udinesea 2-1...

Na asistenciju Wesleyja Sneijdera Lucio je poentirao u sedmoj minuti utakmice za vodstvo favorizirane momčadi. Ipak, valja naglasiti da je Brazilcu pri golu poprilično pomogla i nespretna reakcija Udineseova golmana Handanoviča.

U 31. rezultat je poravnat. Floro Flores glavom je iskoristio Barbeovo ubacivanje nakon što su Mariga i Lucio 'zaspali'. Imala je obrana domaćina još nekoliko situacija za zaborav, no iz svih se nedaća izvukla.

Gol odluke zabio je Samuel Eto'o. Kameruncu je ukazano povjerenje izvođenja penala (nakon što je Sneijder srušen u 66. minuti), međutim, Handanovič je dobro pročitao Eto'ovu namjeru, no ostao je nemoćan na odbijenu loptu. Šansu za povećati rezultat imao je Eto'o u 82. minuti, no nakon što se na vrhu šesnaesterca oslobio čuvara i odapeo prema gol putu lopti do mreže ispriječila se vratnica...

Dodajmo da je Goran Pandev (zamijenio Biabianyja u 63.) u subotu upisao 200. nastup u talijanskom nogometnom prvenstvu.