Prvu utakmicu u novoj sezoni Bundeslige odigrali su Bayern i Wolfsburg, slavili su Bavarci 2:1.

Bayern je slavio s 2:1 nakon pogotka Schweinsteigera u sudačkoj nadoknadi. Inače, Bayern je poveo rano, već u 9. minuti Müller je zabio sjajan pogodak nakon kombiniranja s Kroosom. Bayern je bio dominanatan cijelo prvo poluvrijeme ali je Wolfsburg stigao do daha u nastavku. Džeko je nakon kornera u 55. minuti zabio glavom za 1:1.

U gostujućim redovima od prve minute je nastupio bivši igrač zagrebačkog Dinama Mario Mandžukić, a na terenu je proveo 88. minuta. Mandžukić je igrao na lijevom krilu, a u 47. minuti je sjajnim udarcem s 20 metara uzdrmao vratnicu.

Ivica Olić nije nastupio za Bayern zbog ozljede, dok je Danijel Pranjić ušao u igru u 73. minuti umjesto Tonia Kroosa.

Iako se činilo da će završiti 1:1, dobar ubačaj na drugu vratnicu iskoristio je Schweinsteiger i donio pobjedu Bavarcima.