Izostanci Valdesa, Puyola, Jeffrena, Xavija i Alvesa nisu zasmetali Barceloninoj nogometnoj momčadi koja se s gostovanja kod Mallorce, u utakmici 25. Primerinog kola, vratila s tri boda nakon 3-0 pobjede...

Kao i obično, raspoložen je bio napadački tercet branitelja naslova španjolskih prvaka pa je Lionel Messi glavom preko Aouatea otvorio put prema slavlju svojim 26. ligaškim golom sezone. Zabio ga je u 37. minuti i tim se rezultatom otišlo na odmor.

David Villa je u 56. iskoristio sjajan dugi pas Sergija Busquetsa i mirno postigao svoj 17. prvenstveni pogodak sezone, da bi priču, u 66. minuti ogleda, zaključio Pedro čiji se udarac s vrha šesnaesterca odbio od Nsuea i prevario domaćeg vratara. Pedru je gol bio trinaesti ligaški, što će reći da je Barcelonin udarni tercet od 76 postignutih pogodaka "katalonskoga ponosa" potpisao njih čak 56.

Usporedbe radi, Real Madrid, s odigranom utakmicom manje druga najefikasnija momčad lige, na kontu ih ima 55.