Beznačajna pobjeda Betisa u uzvratu Kupa kralja kojom je prekinut Barcelonin niz od 28 uzastopnih utakmica bez poraza nije ostavila traga na aktualnim španjolskim prvacima...

U ligaškom ogledu 20. kola 'katalonski ponos' ponovno je pokazao dobru igru i slavio 3-0 pobjedu protiv Racinga iz Santandera. Nova tri boda niti u jednom trenutku utakmice nisu došla u pitanje s time da su vrata pobjede otvorena već u drugoj minuti utakmice.

Brzu akciju od noge do noge odigrali su Lionel Messi i David Villa, a Argentinac je ubacivanjem na pola metra od gola gostujuće momčadi napravio najveći dio posla za strijelca Pedra kojem neometanom nije bio nikakav problem prsima ugurati loptu u praznu mrežu. Pedru je postignuti gol bio jedanaesti ligaški, a Messiju asistencija već šesnaesta u dosadašnjem dijelu Primere.

Nakon utakmice protiv Malage (4-1) u kojoj nije zabio, pogocima se vratio i sam argentinski napadač. Najbolji nogometaš svijeta već drugu godinu za redom, zabio je iz penala u 33. minuti povisivši svoj konto pogodaka na brojku 19. Gol je poklonio majci, podigavši dres ispod kojega je stajala poruka 'sretan rođendan, mama'.

Konačnih 3-0 postavio je Andres Iniesta u 56. minuti svojim sedmim prvenstvenim golom. U karijeri započetoj 2002. godine u Barceloninom dresu nikada nije postigao više golova u sezoni.

Barcelona je loptu u svom posjedu imala 70 posto vremena utakmice čiji je posljednji sučev zvižduk označio četrnaestu uzastopnu ligašku pobjedu momčadi trenera Josepa Guardiole.

Uz tri pogotka Luisa Fabiana Sevilla se lako obračunala protiv 'utopljenika' Levantea kojega su svladali 4-1. Brazilac je zabio u 27. glavom, u 42. iz penala i u 67.minuti utakmice s vrha šesnaesterca.

Pobjeda će Sevilli dobro doći za podizanje samopouzdanja pred polufinalni ogled u Kupu kralja u kojem ih očekuje madridski Real.