Nogometaši Barcelone ostvarili su u 21. kolu španjolskog prvenstva i 19. pobjedu savladavši u gostima Hercules s 3-0...

Podsjećamo, Hercules je jedina momčad koja je ove sezone u Primeri savladala moćnu Barcelonu. Bilo je to u 2. kolu kada je sastav iz Alicantea senzacionalno slavio na Camp Nouu s 2-0, no ovoga puta sastav Pepa Guardiole nije dopustio novo iznenađenje.

Barcelona je povela golom Pedra Rodrigueza iz 43. minute. Zabio je Pedro iskosa s desne strane u bliži kut Herculesova gola nakon lijepe asistencije Xavija. Usprkos velikoj ofenzivi Katalonaca, isti je rezultat na semaforu stajao sve do same završnice susreta.

Tada je u 85. minuti Francisco Farinos zaradio drugi žuti karton, a Barcelona je kapitalizirala igrački višak u dva navrata. Dva je puta Herculesovu mrežu u samo dvije minute tresao najbolji nogometaš svijeta Lionel Messi, oba puta na asistenciju Danija Alvesa. Omalenom Argentincu postignuti su golovi bili 20. i 21. ove sezone u Primeri, te sada za vodećim strijelcem lige Cristianom Ronaldom ima samo jedan gol zaostatka.

Od ostalih utakmica spomenimo 4-0 gostujuću pobjedu Sporting Gijona nad Mallorcom i domaći 2-0 trijumf Levantea nad Getafeom. Sportingu, u čijem sastavu nije bio Mate Bilić, bila je to prva gostujuća pobjeda ove sezone i peta ukupno. Četvrtu pobjedu Levanteu donijeli su svojim golovima početkom drugog dijela Valdo i Felipe Caicedo, a valja reći da su u 78. minuti oba sastava ostala s igračem manje nakon međusobnog sukoba Xisca Nadala (Levante) i Manua (Getafe).