Nogometaši Barcelone stigli su do 11. uzastopne pobjede u 17. kolu Primere protiv Levantea...

Barcelona već tri mjeseca djeluje nepobjedivo. Početkom listopada odigrala je katalonska momčad 1:1 na domaćem terenu s Mallorcom, a nakon toga nanizala čak 11 pobjeda zaredom u Primeri, među kojima je daleko najimpresivnija bila ona 5:0 protiv Real Madrida.

Posljednji na listi Barcinih žrtava bio je ove nedjelje slabašni Levante, koji se dobro držao i čak do poluvremena imao 0:0, no u drugom dijelu kvaliteta je došla do izražaja.

Junak Barcelonine pobjede bio je Pedro Rodriguez koji je s dva pogotka dotukao protivnika. U 47. minuti zabio je nakon klasične akcije Barce u kojoj su se igrači šetali unutar kaznenog prostora. Preciznim udarcem u 59. minuti ponovo je zabio, a gosti su uspjeli u 80. minuti postići počasni pogodak, koji je bio djelo Stuanija, no nisu imali snage za potpuni preokret.

Spomenimo da je Xavi Hernandez odigrao 549. prvenstvenu utakmicu u dresu Barcelone, čime se prema broju odigranih susreta na vječitoj klupskoj listi izjednačio s dosadašnjim liderom Miguelijem.

Na ljestvici Primere nakon 17. kola Barcelona ima pet bodova više od Reala, ali i utakmicu više. Kraljevski klub u ponedjeljak gostuje kod Getafea.