Golom Cesca Fabregasa iz jedanaesterca u 86. minuti nogometaši Arsenala savladali su trećeligaša Huddersfielda 2-1 na Emiratesu u 4. kolu FA Cupa...

Arsenal je poveo golom Nicklasa Bendtnera iz 22. minute. Zabio je danski napadač iskosa s desne strane, a lopta je na putu prema golu okrznula Petera Clarkea i prevarila vratara Huddersfielda.

U tim se trenucima činilo da će Arsenal lako doći do pobjede i plasmana među 16 najboljih, ali stvari su se zakomplicirale nakon što je Sebastien Squillaci u 42. minuti zaradio izravan crveni karton oborivši Jacka Hunta koji je istrčavao kontranapad.

S igračem više trenutno trećeplasirana momčad engleske treće lige zaigrala je ofenzivnije i izvršila pritisak na gol "topnika", a bolju igru okrunila je golom iz prekida. Anthony Pilkington izveo je korner s desne strane, a Alan Lee je glavom pronašao put do mreže u 66. minuti.

Pobjedu Arsenalu i plasman u osminu finala FA Cupa donio je kapetan Cesc Fabregas golom iz jedanaesterca koji je prethodno izborio Nicklas Bendtner. Fabregas je ušao u igru u 69. minuti umjesto Aboua Diabyja.

Na kraju iz ove utakmice valja spomenuti ozljedu ponajboljeg Arsenalovog igrača Samira Nasrija koji je napustio travnjak već u 33. minuti zbog problema sa zadnjom ložom. Težina njegove ozljede zasad nije poznata.