Razigrali se u finišu prvenstva

Veliko iznenađenje u Firenci: Tri boda za ostanak u ligi!

Nogometaši Sassuola slavili su na gostovanju kod Fiorentine s 4-3 u zaostaloj utakmici 36. kola Serije A , te time pobjegli iz zone ispadanja...

Sassuolo je stisnuo gas u završnici prvenstva, pa je tako u Firenci došao do treće pobjede u zadnjih pet kola. Time je skočio na 16. mjesto i pogurnuo Bolognu u zonu ispadanja. Fiorentina je, pak, i dalje čvrsto na četvrtom mjestu.

Junak Sassuola ovog je utorka bio 19-godišnji Domenico Berardi koji je zabio prva tri gola za goste i priskrbio im vodstvo 3-0. Zanimljivo, mladi je Berardi u studenome upisao hat-trick i protiv Sampdorije, a u siječnju je torpedirao Milan s četiri gola. Ukupno sada na kontu ima 16 pogodaka i peti je strijelac prvenstva.

Fiorentina vs Sassuolo 3-4 All Goals... by mamrl

Prvi je gol večeras Berardi postigao u 23. minuti s bijele točke nakon što je Borja Valero igrao rukom u šesnaestercu. Do kraja poluvremena Berardi je još dvaput bio strijelac i time osigurao Sassuolu veliku prednost.

Fiorentina je smanjila u 57. minuti pogotkom Gonzala Rodrigueza iz penala, ali sedam minuta kasnije je Nicola Sansone na asistenciju Berardija vratio gostima tri gola prednosti. Situacija se zakomplicirala nakon što su domaći u samo četiri minute smanjili zaostatak na 3-4 pogocima Giuseppea Rossija (prvi gol nakon povratka na teren poslije teške ozljede) i Juana Cuadrada. Ipak, Sassuolo je do kraja uspio sačuvati vodstvo i doći možda i do ključne pobjede u borbi za ostanak. (TS)

Serie A, 36. kolo:

Fiorentina - Sassuolo 3-4 (Rodriguez 57 - 11m, Rossi 72, Cuadrado 75 / Berardi 23 - 11m, 33, 42, Sansone 64)