Sad su jako visoko

Veliki trijumf Bilbaa: Preokret za slavlje nakon 12 godina!

Nogometaši Athletic Bilbaa svladali su Malagu na njezinoj La Rosaledi s 2-1 u posljednjoj utakmici 14. kola španjolskog prvenstva.

Andalužani su pred svojim navijačima došli do vodstva u 38. minuti poslije lijepe akcije koju je započeo Weligton. On je poslao dugu loptu na desno krilo do Marcosa Angelerija, ovaj ju je glavom ubacio u kazneni prostor, a tamo ju je dočekao i također glavom u mrežu sproveo Juanmi.

Domaći su držali vodstvo do 68. minute kada je Markel Susaeta nabacio iz kornera, a Mikel San Jose spretno leđima smjestio loptu u gol. Malaga je u 83. minuti ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Francisco Portillo, a samo tri minute kasnije Iker Muniain je iz blizine zabio za Athletic i donio gostima sva tri boda. Prva im je to ligaška pobjeda na La Rosaledi od 2001. godine.

Baski su nakon 14 kola peti na ljestvici, dok je Malaga tek na 14. mjestu.