Veličanstveni Hrvat

Veliki povratak Olića: Zabio nakon osam mjeseci pauze!

Osim povratnika Olića, u prijateljskoj utakmici protiv Trentina u strijelce se upisao i drugi hrvatski reprezentativac, Danijel Pranjić...

Nogometaši Bayerna u prvoj su pripremnoj utakmici za novu sezonu svladali selekciju talijanskog Trentina s 15-0, a među strijelce se upisao i Ivica Olić kojem je to bila prva pojava na terenu nakon osam mjeseci stanke zbog ozljede.

Hrvatski napadač je u igru ušao u 62. minuti umjesto Arjena Robbena, a samo tri minute kasnije je smjestio loptu u mrežu za vodstvo 11-0. I drugi hrvatski član Bayerna Danijel Pranjić bio je efikasan, zabio je pogodak u 80. minuti za 12-0. Pranjić je u igru ušao umjesto Bastiana Schweinsteigera u 46. minuti.

Bavarci su u prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera Juppa Heynckesa zaigrali u sustavu 4-2-3-1, sa samo jednim klasičnim napadačem, a to je na početku dvoboja bio Mario Gomez, prvi strijelac Bundeslige u prošloj sezoni.

U golijadi u Trentinu, pred 3000 gledatelja, najprecizniji je bio s tri pogotka Nils Petersen, prinova iz Energie Cottbusa. Dvostruki su strijelci bili Schweinsteiger, Gomez i Toni Kroos, a po jednom su pogađali i Anatolij Timoščuk, Robben, Luiz Gustavo i Cüneyt Köz.

Dodajmo i da su navijači njemačkog diva i ovom prilikom putem transparenta poručili Manuelu Neueru, vrataru koji je ljetos stigao iz Schalkea, da je nepoželjan u njihovom omiljenom klubu.