Veliki povratak: Eduardo zabio u debiju za Šahtar!

Dudu se u prvoj utakmici za Šahtar odmah upisao u strijelce!

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva zabio je drugi gol za Šahtar u utakmici 5. kola ukrajinskog prvenstva protiv Sevastopolja. Trener Lucescu najavljivao je kako Eduardo nije spreman za svih 90 minuta, ali da će ga u ovoj utakmici staviti od početka.

Gotovo 30.000 gledatelja, koliko ih se okupilo, moglo je uživati u sjajnoj partiji svojih ljubimaca i u prvom nastupu Eduarda, koji je postigao i svoj prvi gol za Šahtar. Poentirao je Dudu u 42, minuti za 2-0, a u nastavku je u igru umjesto njega ušao Adriano, te odmah u 46. minuti zabio gol za 3-0.

Prethodno je prvi gol za domaći sastav postigao Fernandinho u 26. minuti, a u akciji kod tog pogotka sudjelovao je i Šahtarov kapetan Darijo Srna, koji je odigrao cijelu utakmicu. Preostala dva pogotka za domaćine postigli su Costa u 60. i Moreno u 73. minuti.

Šahtar je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto na ljestvici s 13 bodova, a prate ga Dnjipro s 12 i kijevski Dinamo s 10 bodova, ali Šahtar ima utakmicu više.