Briljantni Luka Modrić

Veliki niz Spursa grubo prekinut sudačkim promašajima: 'Ovo je strašno!'

Stoke City je u 15. kolu Premiershipa s 2-1 na domaćem terenu svladao Tottenham, no dvoboj su obilježile krive procjene suca Chrisa Foya na štetu gostujućih nogometaša...

U drugoj nedjeljnoj utakmici 15. kola Premiershipa na Stadionu Britannia Stoke City je odličnom igrom u prvom dijelu došao do vodstva od 2-0 što mu je, pokazalo se u nastavku, bilo dovoljno da prekine niz nepobjedivosti Tottenhama dug 11 utakmica. Ipak, gosti će zasigurno imati brojne primjedbe na čitav niz sudačkih procjena glavnog djelitelja pravde Chrisa Foya koji je nedvojbeno u posljednjih pola sata u nekoliko navrata oštetio momčad Harryja Redknappa.

U prvih 45 minuta prvo ime utakmice bio je dvostruki strijelac Etherington koji je u 13. i 43. minuti osigurao veliku prednost za Stoke. Međutim, u nastavku je potpuno dominirao Tottenham, a ponajbolji je bio hrvatski reprezentativac Luka Modrić.
Modrić je u dva navrata uputio precizne udarce u lijevi, te u desni donji kut domaćeg vratara, ali je Sorenssen oba puta odlično intervenirao i izbacivao lopte u korner.

U 62. minuti Whelan je zahvatio Modrića po nozi unutar šesnaesterca, a sudac Foy je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Adebayor, a nakon smanjenja vodstva Tottenham je još silovitije krenuo po izjednačenje i tu na scenu stupa glavni sudac.

Prvo je u 67. minuti kod centaršuta u kaznenom prostoru Stokea domaći branič objema rukama povukao Kaboula u skoku. Bio je to očiti jedanaeterac, no Foy nije reagirao. Nakon toga u 75. minuti nakon kornera kojeg je izveo Luka Modrić prvo Kaboulovu loptu netko od domaćih s crte izbacuje rukom, a potom i Adebayor u nastavku akcije postiže pogodak kojeg na signalizaciju pomoćnika zbog nepostojećeg zaleđa Foy poništava.

Tri minute kasnije bivši branič Tottenhama Woodgate udarac Parkera zaustavlja rukom unutar šesnaesterca, no Foy je opet ostao nijem.

Konačni udraca sastavu s White Hart Lanea Foy je zadao u 82. minuti kada je jedan običan prekršaj Kaboula okarakterizirao dovoljno oštrim za drugi žuti karton.

Harry Redknapp, trener nogometaša Tottenhama, nije mogao šutjeti nakon svega viđenog na utakmici.

''Dugo sam u ovom poslu, trideset godina, i nikada nakon utakmice nisam odlazio prema sucima i razgovarao, tražio pravdu, objašnjavao... No, danas se stvarno dogodila specifična situacija. Ne znam mogu li šutjeti jer koliko je samo rukometa bilo na utakmici. To je strašno. A, ništa se nije sankcioniralo'', bio je prvi komentar Redknappa.

''Nekoliko je odluka bilo potpuno krivo. Ajde, može se shvatiti jedna, ali druga, treća, pa četvrta i sve to u desetak minuta. Sve se vidi na televizijskim snimkama. Mislim, odigrali smo jako loše prvo poluvrijeme. No, u nastavku smo krenuli, igrali odlično, stvarali šansu za šansom i onda te stopiraju takve odluke.

Redknapp je rekao za kraj: ''I nakon svega Kaboul dobije prvi žuti jer je upozoravao da se igralo rukom u šesnaestercu Stokea, pa drugi žuti zbog običnog prekršaja. Previše toga za jednu utakmicu.''

Stoke City je stigao do 6. prvenstvene odnosno 4. domaće pobjede, te učvršćenja pozicije u sredini ljestvice, dok je Tottenham ostao treći, međutim izgubili su mogućnost da pobjedom u susretu manje kojeg imaju u odnosu na Manchester United ponovno dođu do drugog mjesta na ljestvici.