Primera Division

Pogledajte kako su 'kraljevi' razbili Atletico s dva igrača više!

U 14. kolu Primere Division Real je u madridskom gradskom derbiju pobijedio Atletico 4:1...

Strijelci za Real bili su Cristiano Ronaldo, koji je oba svoja pogotka (23, 81) postigao s "bijele točke", Di Maria (48) i Gonzalo Higuain (64), dok je jedini pogodak za Atletico postigao Adrian (5). Gostima su isključena dva igrača, vratar Courtois kod prekršaja za prvi jedanaesterac i Godin kod prekršaja za drugi jedanaesterac. Trinaesta je to pobjeda Reala zaredom u svim natjecanjima.

Real je tako zadržao stopostotni učinak na svom travnjaku ove sezone. Bila je ovo šesta utakmica za njih i šesta pobjeda. Recimo i da u tih 540 minuta imaju sjajnu razliku pogodaka od 28-7. Otprilike je to kao da svaku utakmicu pred svojim navijačima dobivaju s 5-1.

Atletico, pak, nastavlja hod po trnju kada su u pitanju gostujuće utakmice ove sezone. Ovo im je već peti poraz u šest nastupa. Ukupno su sada na 16 primljenih pogodaka, a postigli su samo tri.

Ovaj derbi je za, nominalno goste, počeo prilično obećavajuće. Naime, nakon sjajne akcije tri-četiri napadača sve je pogotkom u 15. minuti okrunio Adrian. No, nakon toga su i sami donekle krivi što su se upleli u tešku borbu i što su bili na meti sjajnim igračima Reala. Golman Courtois je u 22. minuti napravio pomalo neoprezan prekršaj na Benzemi u svom šesnaestercu i zbog toga je zaradio crveni karton, a domaćin je dobio priliku da iz jedanaesterca izjednači.

Može se govoriti da je takva odluka donekle dvojbena, no vratar Atletica je kumovao svemu. Nakon toga je uslijedio potpuni pad Atletica jer je protiv Mourinhove momčadi teško izdržati i sa jedanaest igrača, a kamoli s jednim manje.

Do poluvremena je ostalo 1-1, no već je u 48. minuti Di Maria, nakon lijepe asistencije Cristiana Ronalda, doveo domaćina u vodstvo 2-1. Potom je zabio Higuain, pa još jednom Cristiano Ronaldo iz jedanaesterca. I tada je pocrvenio jedan igrač Atletica: Godin je zasluženo zbog prekršaja otišao ranije u svlačionicu.

S dva nova pogotka Cristiano Ronaldo je opet pretekao Messija i sada kao prvi strijelac Primere ima 16 pogodaka.

Recimo da je zadnji put Atletico na Santigao Bernabeu pobijedio 1999. godine. Nakon toga, pod okriljem Primere, Real ima šest pobjeda i četiri su utakmice završile bez pobjednika.

Prije toga je Valencia pobijedila u gostima Rayo Vallecano s 2-1, te je time zadržala korak s vodećim dvojcem, Realom i Barcelonom.

----------------------------------------------------------------------------

Tijek utakmice:

90' Utakmica je završena, Real je pobijedio Atletico 4:1.

82' GOOOL!!! Strijelac je Ronaldo iz jedanaesterca. Real vodi 4:1. Godin je srušio Higuaina u šesnaestercu Atletica i zaradio crveni karton. Drugi je to crven karton za Atletico u ovoj utakmici, Real trenutačno ima dva igrača više.

65' GOOOL!!! Higuain je postigao treći pogodak Reala i time vjerojatno definitivno riješio utakmicu. Argentinski napadač iskoristio je nesporazum u obrani Atletica i lako zabio pogodak. Teško da se Atletico može vratiti u utakmicu s igračem manje, jer Real sada vodi 3:1.

49' GOOOL!!! Real vodi 2:1, strijelac je Di Maria. Ronlado je probio po desnoj strani, odigrao pas prema Di Mariji, a ovaj pogađa pod gredu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena, Real - Atletico 1:1, s time što Real ima igrača više na terenu.

45' U posljednjim trenucima prvog poluvremena Benzema je imao dobru šanu, no njegov udarac blokirao je netko iz obrane Atletica.

35' Posjed lopte je debelo na strani Reala 61-39, no Atletico se bez igrača manje odlično brani.

22' GOOOL!!! Ronaldo je izjednačio iz jedanaesterca. Thibaut Courtois srušio je Benzemu, sudac nije dvoumio ni sekunde - pokazao je na "bijelu točku" i isključio vratara Atletica. Manzano je izvadio iz igre Diega, a u igru je ušao rezervni vratar Assenjo. Ronaldo je sigurno izveo najstrožu kaznu poslavši vratara u jednu stranu, a loptu u drugu.

15' GOOOL!!! Atletico vodi 1:0. Nakon duplog pasa, Adrian je izšao sam pred Casillasa i lakoćom ponetirao.

10' Nakon deset minuta igre, Atletico je uspostavio ravnotežu na terenu i trenutačno dobro parira zvijezdama Reala.

1' Utakmice je počela, Real je odmah krenuo s presingom na zadnju liniju Atletica.

Osim što nisu pobijedili Real Madrid već 12 godina, za nogometaše Atletica postoji još jedna loša vijest iz statističkih rubrika: Jose Mourinho nikad u trenerskoj karijeri nije izgubio gradski derbi na domaćem terenu.

Atletico Madrid će u subotnjoj utakmici 14. kola Primere gostovati na Santiago Bernabeuu, a protiv sebe će imati nimalo ugodni podatak da trener Reala pred domaćim navijačima nije izgubio nijedan od 21 prvenstvenog dvoboja protiv gradskog suparnika. Točnije ostvario je 17 pobjeda i četiri remija, sva četiri na klupi Chelseaja - dvaput protiv Arsenala, te po jednom protiv Fulhama i Tottenhama.

U prvom gradskom derbiju u karijeri Mourinho je kao trener Benfice srušio Sporting s 3-0. U Portu je pobjeđivao Boavistu, u Londonu Arsenal, Fulham, Tottenham i Crystal Palace, s Interom je bio bolji od Milana, a ima već i dvije pobjede protiv Atletica - prošle je sezone u Primeri slavio s 2-0, a u Kupu kralja s 3-1.

Najvjerojatniji sastavi:

Real Madrid: Casillas – L. Diarra, Pepe, S. Ramos, Marcelo – Khedira, Xabi Alonso – Di Maria, Ozil, C. Ronaldo – Benzema

Atletico Madrid: Courtois – Perea, Godin, Domninguez, F. Luis – Gabi, P. Assuncao – Salvio, Diego, A. Turan - Adrian