Igrali Olić, Perišić...

Veliki kiks Wolfsburga, Borussia Dortmund upisala prvi poraz

Nogometaši dortmundske Borussije prvi su poraz u sezoni Bundeslige upisali u 8. kolu i to kod imenjaka, u Mönchengladbachu.

U ogledu dvije Borussije slavio je domaćin 2:0, te su tako nogometaši iz Mönchengladbacha upisali četvrtu domaću pobjedu u isto toliko nastupa. Kloppova momčad je drugu utakmicu u gostima bez pobjede (prije ovog poraza je Borussija remizirala kod Nürnberga).

Sve najbitnije se dogodilo u posljednjih deset minuta, makar je dotad klub iz Dortmunda stiskao suparnika, stvarao prilike, ali nije iskoristio niti jednu za vodstvo. Najbolji na terenu igrač je bio Marco Reus, nekadašnja zvijezda kluba iz Mönchengladbacha.

No, u 80. minuti je Mats Hummels skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Max Kruse je bio miran i pogodio je za 1:0 domaćina. No, u 86. je spomenuti Reus mogao izjednačiti, ali je iz slobodnog udarca pogodio gredu. Iz kontre je, pak, konačnih 2:0 postavio Raffael.

Isti je rezultat postignut u ogledu Wolfsburga i Eintracht Braunschweiga, ali na opće čuđenje slavio je gost. Za sastav iz Braunschweiga je to bila prva pobjeda ove sezone, a Wolfsburg je prije ovog poraza imao savršene tri domaće pobjede u tri utakmice. Hrvatski nogometaš Ivica Olić je igrao za domaćina do 70. minute uz zarađeni žuti karton, dok je Ivan Perišić ušao u nastavku.

Hoffenheim je bio sasvim blizu nova tri gostujuća boda, ali je propustio dva pogotka prednosti protiv Mainza. Vodio je Hoffenheim 2:0 do 82. minute, no onda su Chuopo-Moting i Noveski u nadoknadi izjednačili na 2:2. Poslije pet poraza zaredom (četiri prvenstvena ogleda i jedna u DFB Pokalu) Mainz je napokon ostao neporažen.

Stuttgart i Werder su podijelili bodove (1:1, Mateo Pavlović je cijeli ogled ostao na klupi gostiju), dok je Schalke gubio od Augsburga, ali je na kraju slavio 4:1. Već u 15. minuti je pocrvenio Estonac Klavan, pa su domaći lako iskoristili igrača više.

U kasnijem subotnjem terminu se igra derbi kola: Bayer protiv Bayerna.