Bitka za Manchester

City pokvario feštu Unitedu: Aguero golčinom utišao Old Trafford!

City je slavio protiv najvećeg rivala i zaostatak u Premiershipu smanjio na 12 bodova.

Mančesterski derbi pripao je Cityju - aktualni prvaci Engleske slavili su na Old Traffordu s 2:1 i pokvarili već pripremljeno slavlje, koje je trebalo uslijediti da je United otišao na +18. Uzvratili su Građani na taj način Crvenim vragovima za poraz na svome Etihadu u prvom dijelu prvenstva, a dobili su i posebno zadovoljstvo koje uvijek sa sobom nosi pobjeda protiv omraženog suparnika.

Momčad Sir Alexa Fergusona je izgubila nakon sedam uzastopnih trijumfa u Premierligi, a ujedno je prekinut i njezin niz od 12 domaćih pobjeda zaredom. No, u sedam preostalih utakmica United ipak ne bi trebao imati pretežak zadatak zadržavanja velike prednosti.

Prvo poluvrijeme na Old Traffordu nije donijelo previše uzbuđenja i prilika. Najveću je u posljednjoj minuti imao domaći branič Rafael koji je nakon asistencije Robina van Persieja pogodio gredu.

Nastavak je bio puno sadržajniji, a gosti su poveli u 51. minuti nakon pogreške veterana Ryana Giggsa, Velšanin je izgubio loptu, Gareth Barry ju je proslijedio do Samira Nasrija, a ovaj do Jamesa Milnera koji je opalio s ruba kaznenog prostora i svladao Davida de Geu.

Osam minuta kasnije United je došao do izjednačenja. Van Persie je izveo slobodan udarac s desne strane i pronašao pred golom Phila Jonesa. Ovaj je pucao glavom i pogodio u leđa Vincenta Kompanyja od kojeg se lopta odbila u mrežu za 1:1.

Pobjedu Cityju sjajnim je pogotkom osigurao Sergio Agüero u 78. minuti. Argentinac, koji je u igru ušao samo sedam minuta ranije, primio je loptu na 17, 18 metara, sjurio se u šesnaesterac pored nekoliko nemoćnih Unitedovih braniča i onda s desne strane zakucao loptu u bliži kut De Geina gola.

Građani'su na ovaj način dvije sezone zaredom slavili na Old Traffordu što im nije uspjelo od 1972. godine.