Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Šok u Žilini

Velika senzacija Armenije, svjetski i europski prvak dominantan

Očekivanom i uvjerljivom pobjedom 6-0 nad Lihtenštajnom u Logronu u kvalifikacijskoj I skupini, aktualni svjetski i europski prvaci Španjolci osigurali su obranu naslova na europskoj smotri iduće godine u Ukrajini i Poljskoj...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Dvostruki strijelci za 'Furiju' bili su Alvaro Negredo u 34. i 37. minuti, te David Villa u 60. i 79. minuti, dok su po jedan pogodak postigli Xavi Hernandez u 44. i Sergio Ramos u 52. minuti.

Španjolci su zadržali maksimalni učinak u skupini i sada imaju nedostižnih 8 bodova prednosti pred drugom Češkom.

Škotska je pobjedom u Glasgowu 1-0 protiv Litve pogotkom Naismitha u 50. minuti zadržala nadu za osvajanje drugog mjesta, jer ima dva boda zaostatka za Česima...

Senzacionalnu je pobjedu ostvarila nogometna reprezentacija Armenije u skupini B kvalifikacija za Euro 2012. Armenci su u Žilini svladali Slovačku s 4-0.

Slovaci su na taj način propustili priliku da se na čelu skupine bodovno izjednače s Rusijom koja je ranije u utorak u Moskvi odigrala 0-0 protiv Irske. Armenija sada, s druge strane, ima 14 bodova, baš kao i Slovačka, dok je Irska na drugom mjestu s bodom više.

Sav posao u Žilini momčad Verdana Minasjana odradila je u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Jura Movsisjan u 57. minuti, Henrik Mhitarjan u 70., Gevorg Ghazarjan u 80., te Artur Edigarjan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U preostaloj utakmici skupine B Makedonija je pobijedila Andoru s 1-0 zgoditkom Mirka Ivanovskog u 59. minuti.

Europsko prvenstvo kvalifikacije
Skupina A
Azerbejdžan Kazakhstan 3:2
Austrija Turska 0:0
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Njemačka 8 8 0 0 24
2. Turska 8 4 2 2 14
3. Belgija 8 3 3 2 12
4. Austrija 8 2 2 4 8
5. Azerbejdžan 8 2 1 5 7
6. Kazakhstan 8 1 0 7 3
Sljedeće utakmice
7.10. Azerbejdžan Austrija
7.10. Turska Njemačka
7.10. Belgija Kazakhstan
Skupina B
Rusija Irska 0:0
Makedonija Andora 1:0
Slovačka Armenija 0:4
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Rusija 8 5 2 1 17
2. Irska 8 4 3 1 15
3. Armenija 8 4 2 2 14
4. Slovačka 8 4 2 2 14
5. Makedonija 8 2 1 5 7
6. Andora 8 0 0 8 0
Sljedeće utakmice
7.10. Armenija Makedonija
7.10. Slovačka Rusija
7.10. Andora Irska
Skupina C
Srbija Farski otoci 3:1
Estonija Sjeverna Irska 4:1
Italija Slovenija 1:0
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Italija 8 7 1 0 22
2. Srbija 8 4 2 2 14
3. Estonija 9 4 1 4 13
4. Slovenija 9 3 2 4 11
5. Sjeverna Irska 8 2 3 3 9
6. Farski otoci 10 1 1 8 4
Sljedeće utakmice
7.10. Srbija Italija
7.10. Sjeverna Irska Estonija
11.10. Slovenija Srbija
Skupina D
Bosna i Hercegovina Bjelorusija 1:0
Luksemburg Albanija 2:1
Rumunjska Francuska 0:0
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Francuska 8 5 2 1 17
2. Bosna i Hercegovina 8 5 1 2 16
3. Rumunjska 8 3 3 2 12
4. Bjelorusija 9 3 3 3 12
5. Albanija 8 2 2 4 8
6. Luksemburg 9 1 1 7 4
Sljedeće utakmice
7.10. Bosna i Hercegovina Luksemburg
7.10. Rumunjska Bjelorusija
7.10. Francuska Albanija
Skupina E
Finska Nizozemska 0:2
Moldavija Mađarska 0:2
San Marino Švedska 0:5
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Nizozemska 8 8 0 0 24
2. Švedska 8 6 0 2 18
3. Mađarska 9 6 0 3 18
4. Finska 8 3 0 5 9
5. Moldavija 8 2 0 6 6
6. San Marino 9 0 0 9 0
Sljedeće utakmice
7.10. Finska Švedska
7.10. Nizozemska Moldavija
11.10. Mađarska Finska
Skupina F
Hrvatska Izrael 3:1
Latvija Grčka 1:1
Malta Gruzija 1:1
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Hrvatska 8 6 1 1 19
2. Grčka 8 5 3 0 18
3. Izrael 9 4 1 4 13
4. Gruzija 9 2 4 3 10
5. Latvija 8 2 2 4 8
6. Malta 8 0 1 7 1
Sljedeće utakmice
7.10. Latvija Malta
7.10. Grčka Hrvatska
11.10. Gruzija Grčka
Skupina G
Švicarska Bugarska 3:1
Engleska Wales 1:0
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Engleska 7 5 2 0 17
2. Crna Gora 6 3 2 1 11
3. Švicarska 6 2 2 2 8
4. Bugarska 7 1 2 4 5
5. Wales 6 1 0 5 3
Sljedeće utakmice
7.10. Wales Švicarska
7.10. Crna Gora Engleska
11.10. Bugarska Wales
Skupina H
Danska Norveška 2:0
Island Cipar 1:0
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Portugal 6 4 1 1 13
2. Danska 6 4 1 1 13
3. Norveška 7 4 1 2 13
4. Island 7 1 1 5 4
5. Cipar 6 0 2 4 2
Sljedeće utakmice
7.10. Cipar Danska
7.10. Portugal Island
11.10. Norveška Cipar
Skupina I
Škotska Litva 1:0
Španjolska Lihtenštajn 6:0
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Španjolska 6 6 0 0 18
2. Češka 6 3 1 2 10
3. Škotska 6 2 2 2 8
4. Litva 7 1 2 4 5
5. Lihtenštajn 7 1 1 5 4
Sljedeće utakmice
7.10. Češka Španjolska
8.10. Lihtenštajn Škotska
11.10. Litva Češka

Nastavi čitati