Šok u Žilini

Velika senzacija Armenije, svjetski i europski prvak dominantan

Očekivanom i uvjerljivom pobjedom 6-0 nad Lihtenštajnom u Logronu u kvalifikacijskoj I skupini, aktualni svjetski i europski prvaci Španjolci osigurali su obranu naslova na europskoj smotri iduće godine u Ukrajini i Poljskoj...

Dvostruki strijelci za 'Furiju' bili su Alvaro Negredo u 34. i 37. minuti, te David Villa u 60. i 79. minuti, dok su po jedan pogodak postigli Xavi Hernandez u 44. i Sergio Ramos u 52. minuti.

Španjolci su zadržali maksimalni učinak u skupini i sada imaju nedostižnih 8 bodova prednosti pred drugom Češkom.

Škotska je pobjedom u Glasgowu 1-0 protiv Litve pogotkom Naismitha u 50. minuti zadržala nadu za osvajanje drugog mjesta, jer ima dva boda zaostatka za Česima...

Senzacionalnu je pobjedu ostvarila nogometna reprezentacija Armenije u skupini B kvalifikacija za Euro 2012. Armenci su u Žilini svladali Slovačku s 4-0.

Slovaci su na taj način propustili priliku da se na čelu skupine bodovno izjednače s Rusijom koja je ranije u utorak u Moskvi odigrala 0-0 protiv Irske. Armenija sada, s druge strane, ima 14 bodova, baš kao i Slovačka, dok je Irska na drugom mjestu s bodom više.

Sav posao u Žilini momčad Verdana Minasjana odradila je u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Jura Movsisjan u 57. minuti, Henrik Mhitarjan u 70., Gevorg Ghazarjan u 80., te Artur Edigarjan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U preostaloj utakmici skupine B Makedonija je pobijedila Andoru s 1-0 zgoditkom Mirka Ivanovskog u 59. minuti.