Jedan gol ljepši od drugog

Velika pobjeda ManUtd-a uoči Bayerna, sjajni Mata!

Nogometaši Manchester Uniteda upisali su u 33. kolu engleske Premierlige svoju 17. ovosezonsku pobjedu. Do 4-0 slavlja na gostovanju kod Newcastlea vodio ih je Juan Mata...

Postigao je španjolski veznjak, u siječnju pristigao iz Chelseaja, dva pogotka, a jedan je bio ljepši od drugog. Prvi je zabio iz slobodnog udarca u rašlje s nekih 18 metara, dok je drugi put mrežu tresao s ruba peterca nakon sjajne asistencije Meksikanca Chicharita. Mata je loptu smireno primio, lažnjakom izbacio suparničkog braniča i vratara, te poslao loptu u mrežu. Na 3-0 povisio je asistent kod drugog gola nakon dodavanja Shinjija Kagawe, dok je 4-0 postavio Adnan Januzaj duboko u sudačkoj nadoknadi.

Mati su postignuti golovi bili drugi i treći premierligaški u dresu Manchester Uniteda, Chicharito je postigao svoj četvrti ovosezonski gol, isto kao i Januzaj.

Hull City Nikice Jelavića je na domaćem travnjaku savladao Swansea s minimalnih 1-0 golom glavom Georgea Boyda nakon ubacivanja Liama Roseniora. Hrvatski je reprezentativac taktički zamijenjen u 90. minuti.

Važnu je pobjedu u borbi za opstanak uspio upisati Fulham koji je slavio s 2-1 na Villa Parku protiv Aston Ville. Gol za tek osmu ovosezonsku pobjedu "cottagersa" zabio je Hugo Rodallega u 86. minuti.

U gostima su uspjeli slaviti i Crystal Palace i West Bromwich Albion. Crystal Palace savladao je Cardiff s 3-0 uz dva gola Jasona Puncheona, dok je WBA s 1-0 bio bolji od Norwich Cityja. (TS)

Premierliga, 33. kolo:

Aston Villa - Fulham 0-1 (Holt 70 / Richardson 62)

Cardiff - Crystal Palace 0-3 (Puncheon 31, 88, Ledley 71)

Hull City - Swansea 1-0 (Boyd 39)

Newcastle - Manchester United 0-4 (Mata 39, 50, Hernandez 65, Januzaj 90+3)

Norwich - WBA 0-1 (Amalfitano 16)

Manchester City - Southamton 4-1 (Toure 3 - 11 m, Nasri 45+1, Džeko 45+4, Jovetić 81 / Lambert 37 - 11 m)