'Sveci' tri zaredom

Velika iznenađenja u Engleskoj: Cijeli Manchester tuguje

U 6. kolu engleskog nogometnog prvenstva mančesterski se klubovi nisu proslavili. Prvak Manchester United je kod kuće poražen od WBA-a s 2-1, dok je Manchester City izgubio kod Aston Ville s 3-2...

Manchester Unitedu je poraz od West Bromwich Albiona drugi uzastopni u Premierligi, nakon teškog poraza od gradskog rivala Cityja 4-1, kao i već treći ukupno ove sezone.

Koliko je znakovit ovaj poraz svjedoči i statistički podatak da United nikada nije osvojio premierligaški naslov u sezoni u kojoj je u prvih šest kola izgubio čak tri puta. WBA je slavio golovima Morgana Amalfitana i Saida Berahina, dok je jedini gol za "crvene vragove" zabio Wayne Rooney iz slobodnog udarca.

γιουναιτεντγουεστμπρομ ourmatch.net by ourmatch

Bio je to u tom trenutku gol za 1-1, kao i njegov treći premierligaški gol ove sezone izravno iz slobodnog udarca. Posljednji igrač koji ih je zabio više u istoj premierligaškoj sezoni iz slobodnjaka bio je Cristiano Ronaldo (4 gola sezone 2008/09).

Manchester City izgubio od Aston Ville

City je na gostovanju kod Aston Ville vodio u dva navrata, golovima Yaye Tourea i Edina Džeke, ali se mreža Joea Harta tresla čak tri puta, sva tri puta u drugom poluvremenu u razmaku od 24 minute. Strijelci za Aston Villu koja je igrala oslabljena za najboljeg strijelca Christiana Bentekea, bili su Karim El Ahmadi, Leandro Bacuna i Andreas Weimann.

Bacuna je asistirao El Ahmadiju za prvi gol, zabio drugi iz slobodnog udarca, dok je Weimann trećeg zabio nakon asistencije vratara Brada Guzana. Spretno je pretrčao Cityjevu obranu, "piknuo" loptu kraj istrčalog Harta i ispratio ju do mreže. "Građanima" je ovo drugi ovosezonski poraz, a posljednji su put izgubili u Premierligi na isti dan kao i United 13. rujna 2008., prije točno 1841 dana.

Aston Villa - Manchester City 3:2 All Goals 28... by eurorivals

Treću pobjedu upisao je Southampton Dejana Lovrena. "Sveci" su s 2-0 na domaćem travnjaku golovima Pabla Osvalda i Rickiea Lamberta iz slobodnog udarca u razmaku od samo dvije minute, točnije 1 minute i 57 sekundi, savladali Crystal Palace. Lovren je za pobjednički sastav odigrao svih 90 minuta.

West Ham Mladena Petrića poražen je na gostovanju kod Hull Cityja 1-0 golom Roberta Bradyja iz penala, a hrvatski je napadač zaigrao od 59. minute.

Dodajmo i da je drugu ovosezonsku pobjedu ostvario Cardiff s 2-1 na gostovanju kod Fulhama golom Jordona Mutcha iz druge minute sudačke nadoknade. (TS)

Premierliga, 6. kolo:

Aston Villa - Manchester City 3-2 (El Ahmadi 51, Bacuna 73, Weimann 76 / Toure 45, Džeko 56)

Fulham - Cardiff 1-2 (Ruiz 45 / Caulker 12, Mutch 90+2)

Hull City - West Ham 1-0 (Brady 12-11m)

Manchester United - WBA 1-2 (Rooney 57 / Amalfitano 54, Berahino 67)

Southampton - Crystal Palace 2-0 (Osvaldo 47, Lambert 49)