Tottenham neuvjerljiv

Van Persie junak Arsenala, Spursima tek bod

Nogometaši Tottenhama u dva su navrata vodili na St. James Parku protiv Tottenhama, ali nisu uspjeli pobijediti u utakmici 9. kola Premiershipa koja je na kraju završila podjelom bodova 2-2...

Otvarajući gol na susretu djelo je Rafaela van der Vaarta koji je sigurno realizirao jedanaesterac prethodno izboren od strane Emmanuela Adebayora. Togoanski napadač sjurio se u kazneni prostor "svraka" nakon proigravanja Luke Modrića, da bi ga potom oborio Stephen Taylor.

S vodstvom "spursa" otišlo se na poluvrijeme, da bi u trećoj minuti nastavka nakon ubačaja Jonasa Gutierreza s lijeve strane Demba Ba poslao loptu i vratara Tottenhama Brada Friedela iza gol-crte.

Do novog vodstva Tottenham dolazi u 68. minuti lijepim golom Jermaina Defoea, a konačnih 2-2 postavlja Shola Ameobi u 86. minuti krasnim udarcem ljevicom u malu mrežu iskosa s lijeve strane s nekih 12-ak metara.

Luka Modrić odigrao je za "spurse" svih 90 minuta, dok su druga dva hrvatska reprezentativca u njihovim redovima, Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka, propustili susret zbog ozljeda.

U ostalim susretima dana West Bromwich Albion s 2-0 savladaoje Wolverhampton, dok je Arsenal s 2-1 bio bolji od Sunderlanda.

Arsenal je na Emiratesu protiv Sunderlanda došao do treće ovosezonske pobjede nošen na krilima Robina Van Persieja. Kapetan "topnika" ponio je epitet igrača susreta zabivši oba gola za svoju momčad, od kojih je posebno lijep bio onaj iz slobodnog udarca u 83. minuti u same rašlje s nekih 18 metara.

Prvi je gol Arsenal zabio praktički iz prvog napada na susretu. Akciju je s lijeve strane potegnuo Gervinho, uposlio nizozemskog napadača na rubu kaznenog prostora koji je napravio par koraka prema naprijed i desnicom zatresao mrežu nakon samo 28 sekundi igre. Bio je to njegov četvrti ovosezonski gol, a peti je zabio iz ranije opisanog slobodnog udarca.

Gol za Sunderland zabio je Šveđanin Sebastian Larsson u 31. minuti iz krasnog slobodnog udarca s više od 20 metara.