Van Persie dvostruki strijelac za Topnike, Liverpoolu samo bod

Nogometaši Arsenala produljili su niz ligaških utakmica bez poraza na brojku devet.

U ogledu 27. kola engleskog Premiershipa londonski "topnici" svladali su Wolverhampton 2:0.

Oba gola na utakmici postigao je Nizozemac Robin van Persie, prvi volejem desnom nogom u padu u 16., a drugi ljevicom s vrha šesnaesterca iz kontranapada njegove momčadi u 56. minuti. Postignuti golovi bili su mu deveti i deseti ligaški u sezoni, a, zanimljivo, sve ih je zabio počevši od 21. kola na ovamo.

S tri nova boda Arsenal je nastavio vršiti pritisak za vodećim Manchester Unitedom koji je, nešto ranije, u gradskim derbiju svladao City 2:1. Razlika između vodećega dvojca i dalje tako iznosi četiri boda u korist "crvenih vragova".

Liverpoolov portugalski veznjak Raul Meireles uživa u golgeterskoj sezoni karijere. Petim pogotkom u posljednjih pet kola postigao je rekord karijere kada su prvenstvene utakmice svih liga u kojima je nastupao u pitanju. Igrajući prije Liverpoola za Aves, Boavistu i Porto, Meireles nikada nije zabio više od četiri gola u ligaškom dijelu sezone.

Subotnji postignut Wiganu bio je krasan. Zabio je uskoro 28-godišnji portugalski reprezentativac volejem s 12-ak metara u 24. minuti. Poništio ga je Gohouri u 65. ovosezonskim prvijencem i svojim ukupno drugim pogotkom za Wiganovu momčad.

Liverpoolu je remi prvi nakon četiri uzastopne pobjede ostvarene bez primljenoga gola.

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta u domaćem remiju svog Blackburna i Newcastlea. Završilo je bez pogodaka, 0:0.

U derbiju začelja West Bromwich Albion i West Ham odigrali su 3:3. Svakom je pripalo po jedno poluvrijeme i 3:0 pobjeda u njemu.