Van Nistelrooy razbio Schalke, Raul nezamjetan

Ruud van Nistelrooy u subotu je potvrdio da i s 34 godine na leđima predstavlja veliku nevolju za suparničke obrane i vratare. Nizozemski je nogometaš s dva gola predvodio HSV do pobjede protiv Schalkea (2-1) u 1. kolu Bundeslige...

Zasjenio je Van Nistelrooy svojom izvedbom nekadašnjeg suigrača iz Real Madrida Raula Gonzaleza koji je debitirao u njemačkom prvenstvu, ali nije imao pravih prilika, pa ga je Schalkeov trener Felix Magath u 63. minuti povukao iz igre.

Dobru su igru na Imtech-Areni pružila i oba hrvatska reprezentativca, Mladen Petrić u dresu HSV-a i Ivan Rakitić na suprotnoj strani. Rakitić je imao i prvu ozbiljniju priliku na utakmici, u osmoj je minuti opalio s velike udaljenosti, ali je Frank Rost uspio obraniti. Petrić je, pak, u prvom poluvremenu dvaput pucao pored gola u solidnim prilikama, a u posljednjoj je minuti Van Nistelrooy iz slobodnog udarca uzdrmao gredu.

No, što nije učinio tada, napravio je u prvoj minuti nastavka. Eljero Elia je ubacio s lijeve strane, a njegov sunarodnjak se našao na pravom mjestu i doveo HSV u vodstvo. Domaći su prednost držali sve do 80. minute kada je Rakitić iz slobodnog udarca pronašao Jeffersona Farfana koji je sjajno pucao leđima okrenut golu i donio gostima izjednačenje.

Ono je, međutim, trajalo svega tri minute, a tada je u vrlo sličnoj akciji kao kod prvog gola Van Nistelrooy donio HSV-u prva tri boda ove sezone. Asistent je ovaj put bio Ze Roberto.

Dodajmo još da je Rakitić na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Petrić izašao u 70. minuti kada ga je zamijenio Paolo Guerrero.