Rennes i Lyon bez pobjednika

Valencia ponovo ispustila vodstvo, uvjerljivi Real Sociedad

Nogometaši Valencije i u četvrtoj su uzastopnoj domaćoj utakmici u Primeri ispustili prednost. U sklopu 31. kola odigrali su 1-1 na Mestalli protiv Levantea...

Jonas Goncalves donio je "šišmišima" vodstvo u 35. minuti, a Arouna Kone u devetoj je minuti drugog poluvremena svojim 11. ovosezonskim golom postavio konačan rezultat. Obje su momčadi imale priliku doći do pobjede, posebice u posljednjih deset minuta, ali rezultat se više nije mijenjao.

Valencia je tako u kalendarskoj 2012. godini u šest odigranih utakmica na Mestalli slavila tek jednom.

U druge dvije utakmice u večernjem terminu Real Sociedad je kod kuće pregazio Rayo Vallecano s 4-0, dok je Villarreal na El Madrigalu odigrao 0-0 protiv Espanyola.

Po dva je gola baskijska momčad zabila u prvom i drugom poluvremenu, a postigli su ih četiri različita strijelca Imanol Agirretxe, David Zurutuza, Antoine Griezmann i Carlos Vela.

Villarrealu je ovo bila treća uzastopna utakmica bez poraza otkako ju je preuzeo bivši trener Deportiva Miguel Angel Lotina. U spomenute tri utakmice "žuta podmornica" je osvojila pet bodova, te se nalazi četiri boda iznad zone ispadanja.

Le Championnat: Rennes i Lyon bez pobjednika

Utakmicom Rennesa i Lyona zaključen je nedjeljni program 30. kola francuskog nogometnog prvenstva. Utakmica na stadionu Route de Lorient završila je bez pobjednika 1-1.

Ovom je utakmicom prekinut niz od tri uzastopne pobjede "lavova" iz Lyona, ali gosti mogu na kraju ipak biti sretni osvojenim bodom budući je Rennes bio opasnija momčad, a oustalom i vodili su još od pete minute golom Mevluta Erdinça, pa sve do same završnice.

Konačnih 1-1 u 76. minuti je postavio Lisandro Lopez.

U prvom je poluvremenu vrata Lyona nekim čudesnim obranama spašavao Hugo Lloris, a izjednačujući gol argentinski je napadač zabio iz odbijanca. Prvo je vješto izbjegao zaleđe nakon ubacivanja iz slobodnog udarca, te pogodio stativu, a lopta mu se odbila ravno na nogu, te iz ponovljenog pokušaja nije pogriješio.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Lyon svih 90 minuta. (TS)

Primera, 31. kolo:

Valencia - Levante 1-1 (Jonas 35 / Kone 54)

Real Sociedad - Rayo Vallecano 4-0 (Agirretxe 6, Zurutuza 31, Griezmann 51, Vela 53)

Villarreal - Espanyol 0-0

Atletico Madrid - Getafe 3-0 (Salvio 24, Diego 62, Falcao 77)