Nogometaši Tottenhama i Chelseaja podijelili su bodove u velikom londonskom derbiju 17. kola Premiershipa

Anchelottijev Chelsea u negativnoj seriji rezultata stigao je u goste Tottenhamu i nije uspio pobijediti ni na White Hart Laneu, iako je kod 1:1 u 91. minuti imao kazneni udarac, no Drogba ga nije uspio realizirati.

Tottenham je bolje počeo utakmicu. Spursi su poveli u 16. minuti. Pogodio je ruski napadač Roman Pavljučenko na asistenciju Defoea, nakon što se sjajno oslobodio i prizemnim udarcem u desni kut matirao Čeha.

Na odmor su Spursi otišli s minimalnom prednošću. No, u drugom poluvremenu Chelsea je bio bolja momčad i golom Drogbe uspio je izjednačiti! Sjajno se oslobodio, pretrčao braniča i opalio iz poluvoleja u 70. minuti, Gomes je loše reagirao i gosti su se vratili u igru.

Do kraja dvoboja činilo se da će ostati 1:1 i da će ekipe podijeliti bodove. Ipak, u sudačkoj nadoknadi prava drama. Gomes je napravio penal na Ramiresu, no zatim je brazilski golman obranio penal Drogbi i tako se iskupio za sve pogreške tijekom utakmice, dok je napadač iz Obale Bjelokosti od junaka prerastao u tragičara, a Chelsea je ponovo ostao bez punog plijena.

Remi je rezultat koji niti jednu od momčadi pretjerano ne zadovoljava jer daje priliku vodećima za otvaranje još veće prednosti. Sada preostaje Spursima i Chelseaju nadati se sličnom ishodu u sutrašnjem derbiju Manchester Uniteda i Arsenala...