Liverpool je na domaćem terenu svladao ManUtd u 29. kolu Premiershipa s 3-1, a tri je pogotka postigao Dirk Kuyt.

Manchester United nanizao je dva poraza zaredom. Nakon teškog gostovanja na Stamford Bridgeu, 'crveni vragovi' pali su i na Anfieldu u utakmici u kojoj ih je domaća momčad potpuno razbila.

Liverpool je dominirao od prve od posljednje minute, a oduševio je Luis Suarez. Urugvajac je briljantnim solo prodorom izbacio cijelu obranu 'crvenih vragova' u 34. minuti, proigrao Kuyta koji je zabio u prazan gol za vodstvo Redsa.

Liverpool je  nakon pogotka nastavio sa silovotim napadima, a Kuyt je u 38. minuti zabio svoj drugi pogodak, nakon katastrofalne pogreške Nanija koji je glavom vraćao loptu prema golmanu, a Nizozemac ju posremio u mrežu. Tada je već bilo jasno da će Fergusonova momčad loše proći u ovoj utakmici.

Manchester United malo se trgnuo na početku drugog dijela. U 59. minuti Merieles je s crte obranio udarac Berbatova glavom iz blizine. No, u 65. minuti Suarez je sjajno izveo slobodnjak s ruba kaznenog prostora, Van der Saar je kratko odbio, a Kuyt zabio i svoj treći pogodak.

Do kraja dvoboja gosti su tek uspjeli ublažiti poraz. U 91. minuti Javier Hernandez glavom je zabio počasni pogodak, no za preokret više nije bilo vremena.

''Savršeno. Sanjate hat-trick, a postići ga Manchester Unitedu je najbolji mogući osjećaj,'' kazao je Dirk Kuyt nakon utakmice.

Velike zasluge za Kuytov učinak ima i urugvajski napadač momčadi Luis Suarez koji je odigrao sjajnu utakmicu protiv sastava Sir Alexa Fergusona. Prisnažio je to i sam junak dana.

''I više sam nego sretan, ali moram zahvaliti Luisu koji je odigrao sjajno i kreirao mi dva gola. Nije ih bilo teško postići, no broje se i čine me zadovoljnim,'' dodao je Kuyt.

Utakmicom i njenim raspletom zadovoljan je bio i menadžer pobjedničkog sastava Kenny Dalglish:

''Moji su momci zaslužili ovu pobjedu svojom disciplinom, radom i ponosom kojim su odigrali ovu utakmicu za klub. Sezona nije laka i premda još nije gotovo može se reći da je ovo najsvjetliji trenutak za naše navijače u njoj.''

ManUtd ovim je porazom ostao tri boda ispred Arsenala, ali i s utakmice više. Tako se Premiership potpuno zakomplicirao, a Liverpool koji igra toplo-hladno još uvijek se nada mjestu u Ligi prvaka sljedeće sezone...