Novi grozan kiks Chelseaja, Spursi potučeni, Arsenal nije uspio zabiti!

Na Otoku se igra 22. kolo Premiershipa, sa čitavim nizom zanimljivih utakmica...

Manchester United može biti iznimno zadovoljan rezultatima druge večeri 22. kola Premiershipa. Niti jedan od najvećih rivala nije zabilježio pobjedu i 'crveni vragovi' polako, ali sigurno grabe prema novoj titulu.

Derbi 22. kola igrao se na Emiratesu gdje je Arsenal dočekao Manchester City. Topnici su dobro počeli. Van Persie je pogodio stativu u 9. minuti, Fabregas također u 28. minuti, no City je nekako uspio preživjeti prvo poluvrijeme i zatim je zaključao svoja vrata.

U drugom dijelu Arsenal je nastavio s pritiskom, ali fenomenalni Joe Hart odlično je branio. Prilike su bile zaista rijetke za obje momčadi koje su se morale zadovljiti po bodom. U samoj završnici sudac je podijelio crvene kartone Sagni i Zabaleti koji su se naguravali uz aut liniju.

Chelseajev jad se nastavlja. Ancelottijeva momčad upala je u 'crnu rupu' i čini se da talijanski stručnjak više nije u stanju svoje igrače vratiti na pravi put.

Na gostovanju kod Wolverhamptona nije moglo gore početi za Ancelottija. Bosingwa je zabio autogol u 5. minuti nakon kornera i to je presjeklo Chelsea. Gosti su bolja momčad na terenu, ali teško su stvarali. Kalou je promašio jednu veliku, Drogba je pogodio stativu, ali i Hunt  u 65. minuti za domaće.

Niti jedna promjena na terenu nije pomogla Ancelottiju i morao se pomiriti s porazom protiv jedne od najslabijih momčadi lige, koja je doduše u prošlom kolu iznenadila i Liverpool na Anfieldu.

Tottenham također nije bio uspješan, na teškom gostovanju kod Evertona. Modrić je igrao od prve minute, a Kranjčar ušao u drugom poluvremenu, no naši igrači nisu uspjeli pomoći Spursima da izbjegnu poraz.

Domaći su rano poveli kada je Saha odlično pogodio u 3. minuti, no već 11. Rafael van der Vaart je izravnao. Ipak, u drugom poluvremenu domaći su pritisnuli i stigli do velikog trijumfa. U 76. minuti Coleman je pospremio jedan odbijanac i donio tri boda Evertonu.

Svi veliki su kiksali, pa tako i Liverpool koji po rezultatima i nije više velik. Blackburn bez suspendiranog Kalinića urazbio je Redse. U 32. minuti poveo je golom Olssona, u 38. minuti Mwaruwari je povećao prednost Roversa. Isti igrač zabio je za 3:0 u 57. minuti, a Gerrard je tek postigao počasni pogodak. Hodgsonu su dani odbrojani.

U preostalim utakmicama debakl je doživio West Ham koji je primio pet komada od Newcastlea, a da im Caroll nije zabio niti jednog. Bolton bez Klasnića odigrao je 1:1 s Wiganom, dok je Sunderland slavio kod Aston Ville.

Na tablici Premiershipa Manchester United vodi s dva boda više od Cityja, ali i čak dvije utakmice manje. Slijedi Arsenal s četiri boda zaostatka i utakmicom više. Chelsea i Tottenham polako otpadaju iz borbe za titulu...