Barcelona u 24. kolu Primere pobijedila Athletic Bilbao rezultatom 2:1.

Nakon remija sa Sportingom u prošlom kolu, Barca se vratila pobjedničkim navikama. Na domaćem terenu protiv opasnog Athletic Bilbaa Guardiolina momčad dosta se mučila, ali na kraju ipak zasluženo stigla do pobjede.

Barcelona je odlično počela i golom Davida Ville u 4. minuti stigla do vodstva. Nastavila je napadati, ali gosti su se čvrsto branili i dočekali svoju šansu. U 50. minuti sudac je dosudio penal nakon prekršaja nad Llorenteom, a Iraola je izjednačio na 1:1.

U 58. minuti Messi je srušen u kaznenom prostoru, ali sudac nije pokazao na bijelu točku, iako je kontakta bilo. U 70. minuti Villa je izbio sam pred Iraizoza, odlično pucao, no baskijski golman sjajno mu je obranio.

U 77. minuti odlična akcija Barcelone urodila je plodom. Alves je dobio loptu u prostor, savršeno proigrao Messija na 5 metara koji je sigurno zabio za konačnu pobjedu Katalonaca. Do kraja dvoboja gosti nisu zaprijetili, a publiku su oduševljavali Iniesta i Messi sjajnim driblinzima.

Barca je tako zadržala 5 bodova prednosti ispred Reala, no više ne djeluje tako nepobjedivo i borba za naslov prvaka i dalje ostaje neizvjesna...