VIDEO Arsenal i dalje 'luzerski' klub: Na smiješan način ostao bez titule!

U finalu Carling Cupa nogometaši Arsenala izgubili su od Birminghama 1-2 i ponovo ostali bez trofeja...

Arsenal je ponovo ostao bez trofeja. Wengerova momčad nije uspjela doći do titule niti u Carling kupu iako ju je u finalu čekao prosječni Birmingham City. Klub kao da je uklet posljednjih godina, a u najvažnijim utakmicama uvijek doživljava razočaranja.

Utakmica je odmah loše krenula za Topnike. U prvom poluvremenu Birmingham je definitivno bio bolja momčad. Imali su čitav niz prilika, sudac ih je oštetio na početku sudeći nepostojeće zaleđe u 3. minuti, a dobru igru okrunili su golom Nikole Žigića u 28. minuti.

Ipak, Arsenal je dočekao svoju priliku i u 39. minuti Van Persie je povratnu loptu volejem pospremio u mrežu za 1:1.

U 58. minuti Arsenal je ponovo trebao primiti gol. Faney je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, pogodio unutrašnji dio stative, ali lopta se nije odbila u gol.

Uslijedilo je dobro razdoblje Topnika. U 76. minuti velika prilika za Arsenal. Nasri je vukao kontru, izborio se za prostor, pucao, ali točno u golmana.U 78. minuti Rosicky je bio sam pred Fosterom no ovaj je opet sačuvao svoj gol, uklizavanjem, da bi zatim nanizao još dvije odlične obrane u samo dvije minute. Sjajna partija golmana Birminghama.

I onda totalni šok. U 89. minuti gol za Birmingham. Zabio je Nigerijac Obafemy Martins nakon katastrofalne greške Szczesnyja! Golmanu Arsenala ispala je lopta iz ruke i pala pred napadača Birminghama kojem nije bilo teško donijeti titulu svom klubu.

Do kraja dvoboja Wengerova momčad više nije zaprijetila i tako je san navijača Arsenala o osvajanju prvog trofeja nakon 2005. i FA Cupa ponovo srušen. Birmingham je pak pobjedom u Carling kupu izborio izlazak u Europu dogodine...

''Gorko sam razočaran, uostalom kao i cijela momčad. Imali smo malo problema na početku utakmice, prethodni naporan ritam utakmica ostavio je danak. U drugom dijelu smo uhvatili ritam, ali nismo uspjeli zabiti drugi gol, a na kraju nam je pogreška ostavila premalo vremena za odgovor. Već smo se spremali za produžetak. Moram čestitati Birminghamu, iskoristili su pogrešku i uzeli trofej, što nas izuzetno boli. Svi su jako razočarani i nakon ovakve pogreške bit ćemo suočeni s brojim pitanjima, ali moramo pokazati mentalnu snagu i reagirati na pravi način,'' kazao je Arsene Wenger nakon susreta.

Birmingham je prethodno jedini naslov u Carling Cupu, kao i općenito u svojoj povijesti, osvojio 1963. godine.