Strinić na klupi

Uvjerljivi Dnjipro: Pogledajte kako je Kalinić 'probušio' suparničkog vratara!

U 17. kolu prve ukrajinske nogometne lige Dnjipro naših Kalinića i Strinića lakoćom je slavio protiv najlošije momčadi lige Metalurga iz Zaporožja s 3-0...

Gosti su u 16 uvodnih kola osvojili svega tri boda (tri remija), te su u Dnjipropetrovsk stigli s negativnom gol-razlikom 4-40! Nakon 90 minuta nogometaši iz Zaporožja ostali su na tri boda, ali s još negativnijom gol razlikom, djelomićno zahvaljujući i učinku Nikole Kalinića, strijelcu trećeg pogotka.

Uvodna je dva, u 21. i 30. minuti susreta, postigao Sergej Kravčuk, dok je konačnih 3-0 postavio Kalinić u 72. na asistenciju Seleznoja. I dok je napadač na travnjaku proveo svih 90 minuta, Ivan Strinić je cijelu utakmicu otpratio s klupe za pričuvne igrače.

Recimo i da je to bio treći pogodak Kalinića ove sezone, te da je Dnjipro pobjedom skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, koje mu je samo privremeno preoteo kijevski Dinamo nedjeljnom pobjedom protiv gradskog rivala Arsenala. (TS)