Stručnjaci u pravu: Perišić s četiri gola pokazao kako je velika nada Hrvata

U 22. kolu belgijskoga nogometnog prvenstva hrvatski veznjak Ivan Perišić odigrao je najveću utakmicu u karijeri.

U domaćoj 5-0 pobjedi njegova Club Bruggea nad Charleroijem zabio je četiri gola i asistirao za peti i time potvrdio nagađanja mnogih kako je velika budućnost hrvatske reprezentacije.

Nakon što je u drugoj minuti glavom načeo mrežu gostiju, 21-godišnji je Splićanin pogađao još u 23., 53. i 87. minuti, da bi u 85. asistirao za pogodak Diraru. Time je, u posljednjem nastupu u 2010. godini, zaključio svoju senzacionalnu večer, kakvom se dosad u karijeri nije mogao podičiti.

Igra dosadašnji mladi hrvatski reprezentativac inače u veličanstvenoj formi. U pet je posljednjih dvoboja zabio osam golova, te se na ljestvici najboljih strijelaca prvenstva probio na treće mjesto s ukupno 11 postignutih pogodaka. Asistirao je k tome prilikom 20 svojih nastupa ove jeseni suigračima za šest golova.

Uvjerljivu je pobjedu momčadi iz Brugesa u priličnoj mjeri prouzročio gostujući nogometaš Orlando Dos Santos, koji je u 42. minuti zaradio izravan crveni karton.

Ovom se pobjedom Club Brugge probio na četvrto mjesto ljestvice. Ima Perišićeva momčad 36 bodova iz 22 nastupa. Vodeći Anderlecht bježi im 14 bodova nakon što je u svojoj 22. utakmici sezone ranije u srijedu nadigrao Kortrijk na gostovanju 2-0.