VIDEO Uspješan start Cice: Crna Gora slavila protiv Walesa!

Uspješan je bio hrvatski trener Zlatko Kranjčar, kao izbornik Crne Gore.

U 1. kolu skupine G Crna Gora je u Podgorici pobijedila Wales 1-0, a "zlatni pogodak" je postigao Mirko Vučinić u 30. minuti. U izostanku ozlijeđenog Stevana Jovetića, apsolutni vladar događaja na travnjaku je bio igrač Rome Vučinić koji je, uz pogodak, još nekoliko puta prijetio velškim vratima.

Inače, utakmica je u Podgorici bila žestoka i nabijena emocijama, pa su tako podijeljena po tri žuta kartona s obje strane. Treba dodati da je Wales igrao u najjačem sastavu, s Craigom Bellamyem i Garethom Baleom.

Uspješan je bio i Josip Kuže na izborničkoj dužnosti Albanije. S momčadi je gostovao u Rumunjskoj, te je ugrabio veliki bod (1-1). U utakmici skupine D Rumunjska je povela golom Stancua u 80. minuti, no navijače domaćina je utišao Muzaka zabivši tri minute prije kraja za 1-1.

Švedska je uz dva pogotka Pontusa Wernblooma, igrača AZ Alkmaara, pobijedila na domaćem terenu Mađarsku s 2-0 u ogledu skupine E.