Luda utakmica

Uraganski preokret Napolija: Palo osam golova!

Na nevjerojatan način nogometaši Napolija uzeli su sva tri boda u Torinu.

Slavili su 5:3 protiv domaćina i vratili drugo mjesto na ljestvici, a sve to nakon što su 11 minuta prije kraja gubili 3:2.

Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 1:1, a početkom nastavka je Blerim Džemaili zabio za 2:1 i takav je rezultat na semaforu stajao sve do petnaest minuta prije kraja. I tada je krenulo posvemašnje ludilo...

Dva džokera s domaće klupe, Jonathas i Meggiorini, u samo su pet minuta (75. i 79. minuta) okrenuli vodstvo gostiju 2:1 u prednost domaćina 3:2. No, nije bilo niti blizu kraja, pogotovo ne jer se s porazom nisu mirili Džemaili i Cavani, najbolji strijelac Napolija, koji je zbog kašnjenja u povratku u Italiju (nakon južnoameričkih kvalifikacija za SP) čak bio i upitan za ovaj ogled. No, Urugvajac je ušao 65. minuti.

Prvo je Džemaili u 80. izjednačio na 3:3 čime je 26-godišnji švicarski nogometaš rodom iz Tetova kompletirao hat-trick u ovom ogledu. Prije toga je postigao samo jedan gol u sezoni. Od 3:3, pa do kraja, travnjakom je vladao Edinson Cavani koji je prvo zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca, a u 90. je sve zaključio odličnim skokom i pogotkom glavom za 5:3.

Posve nebitno nakon svega izgleda da je u 39. Hamšik promašio penal za goste (obrana Belgijanca Gilleta).

Napoli je dobio drugu utakmicu zaredom, a u gostima je prvi put slavio nakon 27. siječnja (kod Parme). Cavani je s 22 pogotka učvrstio prvo mjesto ljestvice strijelaca Serie A.

Serie A, 30. kolo:

Torino - Napoli 3:5 (Barreto 30, Jonathas 75-11m, Meggiorini 79 / Džemaili 10, 47, 80, Cavani 84, 90)

Chievo - Milan 0:1 (Montolivo 25)

Inter - Juventus 1:2 (Palacio 54 / Quagliarella 3, Matri 60)

Cagliari - Fiorentina 2:1 (Pinilla 11, 39-11m / Cuadrado 73)

Palermo - Roma 2:0 (Iličič 21, Miccoli 35)

Lazio - Catania 2:1 (Legrottaglie 79-ag, Candreva 81-11m / Izco 50)

Atalanta - Sampdoria 0:0

Genoa - Siena 2:2 (Borriello 6, Janković 71 / Emeghara 43, Rosina 52-11m)

Parma - Pescara 3:0 (Benalouane 18, Paletta 52, Amauri 65)