Ponovno na vrhu!

Upozorenje za Dinamo: Lyon se lako obračunao s Marseilleom!

Sljedeći protivnik Dinama u Ligi prvaka, francuski Lyon na svom je terenu u derbiju 6. kola nacionalnog nogometnog prvenstva pobijedio Marseille s 2-0...

Nogometaši Lyona na svom su Gerlandu već u prvih pola sata riješili sve dvojbe oko pobjednika susreta s još jednim sudionikom Lige prvaka, Marseilleom. Najbolji pojedinac susreta bio je brazilski reprezentativac Bastos koji je prvo u 17. minuti asistirao Gomisu za 1-0, da bi u 29. sam povisio na 2-0, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Premda su gosti iz Marseillea imali nešto više loptu u svojim nogama (58-42), Lyon je bio konkretniji, osim dva pogotka uputili su i ukupno više udaraca na gol protivnika (8-6).

Lyon je susret započeo u formaciji 4-2-3-1 s Llorisom na vratima. U obrani su igrali, s lijeva na desno Cissokho, Lovren, Koné i Réveillére, dva zadnja vezna bili su Källström i Gonalons, ispred njih ordinirali su Bastos, Grenier i Briand, dok je jedini klasični napadač bio Gomis. U nastavku je švedskog reprezentativca Källströma zamjenio Fofana, umjesto Brianda zadnjih 10 minuta je odigrao Garde, dok je u samoj završnici susreta Grenier svoje mjesto prepustio Dabou.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu, a recimo i da je Lyon sada vodeća momčad francuske lige, dok je Marseille neočekivano posljednji bez ijedne pobjede.

U 6. kolu novi neodlučeni rezultat upisao je Paris Saint Germain, a s obzirom da su minus od 2-0 iz prvog dijela uspjeli pretvoriti u 2-2 i dobro su prošli na gostovanju kod novog prvoligaša Eviana.