Pobjeda Intera

Unitedov odbjegli sin spasio Juve u 90., nova golijada i novi poraz Rome!

Izuzetno uzbudljivo je bilo 10. kolo talijanske Serije A u kojem se svašta događalo u sudačkim nadoknadama. Između ostaloga, tada je i Juventus došao do pobjede i tri boda...

Bologna se opet pokazala izuzetno neugodnim gostom u Torinu. Prošle je sezone dva puta odigrala 1-1 kod Juventusa, a i sada je takav rezultat imala sve do 92. minute. No, u tom je trenutku obrana gostiju ipak pokleknula, a mladi 19-godišnji Francuz Paul Pogba je donio svom klubu izuzetno vrijedne bodove.

Važniji su i zbog toga jer je jedan konkurent, Napoli, poražen. U Bergamu se jaka ofenzivna linija Napolija nije naigrala, a za trijumf domaćina zabio je Carmona u 19. minuti.

Drugi Juventusov suparnik, Inter, je bio uspješan, te je na San Siru svladao Sampdoriju 3-2. Gosti su poveli preko Munarija u 20. minuti, te su čuvali vodstvo sve do 52. minute. No, tada je Milito realizirao jedanaesterac i krenuo je pravi domaći urgana prema vratima Đenovljana koji je rezultirao s još dva pogotka (Palacio i Guarin). Recimo da je hrvatski nogometaš Marko Livaja odgledao cijelu utakmicu s klupe.

Idućeg se vikenda igra veliki derbi u Torinu gdje stiže Inter.

Kao i Livaja, tako je i Ante Vukušić odgledalo cijelu utakmicu Chievo - Pescara (2-0) s klupe, dok je Roma upisala novi poraz i to opet s 3-2. Prije nekoliko dana je Udinese s 3-2 pobijedio u Rimu, a sada je Roma s identičnim rezultatom pala kod Parme. Uzalud su dobru formu potvrdili golovima igrači Rome, nadareni Lamela i kapetan Totti.

Antonio Di Natale je spasio barem jedan bod Udineseu kod kuće postigavši oba gola u remiju s Catanijom (2-2). Drugi je pogodak Di Natale postigao u 93. minuti.

U četvrtak zadnju utakmicu kola igraju Genoa i Fiorentina. (TS)