Sunderland tukao City

Pogledajte čudesni preokret Uniteda: Cityju pobjegli na sedam bodova!

Boxing Day ni ove godine nije iznevjerio, a spektakl dana viđen je na Old Traffordu.

Već tradicionalno, dan poslije Božića, Englezi su u punom pogonu - igrano je 19. kolo Premiershipa, a najzanimljiviju utakmicu vidjeli su gledatelji na Old Traffordu, gdje je Manchester United sa 4:3 slavio protiv Newcastlea.

Iako su Svrake triput vodile, na kraju su unatoč hrabrom pristupu ostali bez ijednog boda, a United došao do vrijedne pobjede kojom je iskoristio kiks gradskog rivala Cityja (poraženi u Sunderlandu s 1:0) i u utrci za naslov prvaka odmaglio na velikih sedam bodova prednosti.

Po kišnom su vremenu ove dvije momčadi odigrale krajnje otvorenu utakmicu u kojoj je frcalo u oba šesnaesterca. Newcastle uopće nije bio podređen, u niti jednom trenutku ogleda, a recimo samo da je u 84. minuti, primjerice, kod 3:3 Ameobi pogodio stativu. Istina, Manchester United je prividno diktirao tempo i imao više loptu u svom posjedu, ali po broju šansi za pogodak momčadi su bile izjednačene.

mu 4-3 by Futbol2101

Recimo i da je Jonny Evans postigao pogodak na obje strane, te da je Robin van Persie došao do trinaestog gola u sezoni (prvi strijelac lige zajedno s Michuom), odnosno, zabio je peti put u posljednjih šest prvenstvenih ogleda. Inače, Boxing Day je zbog lakše ozljede preskočio Wayne Rooney.

Manchester Cityju je presudio njihov nekadašnji igrač Adam Johnson postigavši jedini gol na utakmici, u 53. minuti. City je bio daleko bolja momčad kroz svih 90 minuta, pogodio je i stativu odmah na startu utakmice, kao što su gosti promašili čitavi niz prilika, no ovaj put su ostali i bez sreće.

S1-0M by ourmatch

Chelsea je minimalno slavio kod Norwicha golom Mate u 38. minuti, dok je Everton doma pobijedio Wigan 2:1. Nikica Jelavić je odigrao svih 90 minuta (žuti karton u 89.), ali je opet ostao bez pogotka. No, tri su boda Evertonu zato donijeli strijelci Osman i Jagielka.

Fulham je odigrao pred svojim navijačima 1:1 sa Southamptonom bez Mladena Petrića u sastavu, dok je Harry Redknapp doživio drugi poraz zaredom na klupi Queens Park Rangersa. Nakon pada kod Newcastlea, na Boxing Dayju ih je pobijedio West Bromwich u gostima (2:1).

Premierliga, 19. kolo:

Manchester United - Newcastle 4:3 (Evans 25, Evra 58, Van Persie 71, Chicharito 90+1 / Perch 4, Evans 29-ag, Cisse 68)

Sunderland - Manchester City 1:0 (Johnson 53)

Norwich - Chelsea 0:1 (Mata 38)

Everton - Wigan 2:1 (Osman 52, Jagielka 77 / Kone 82)

QPR - West Bromwich 1:2 (Cisse 68 / Brunt 29, Green 50-ag)

Reading - Swansea 0:0

Fulham - Southampton 1:1 (Berbatov 8 / Lambert 85-11m)