Ukrajinski Superkup: Vukojeviću naslov, Srni asistencija

Nogometaši kijevskog Dinama na sjajan su način otvorili novu sezonu, osvajanjem nacionalnog Superkupa. Na Vorskla stadionu u Poltavi savladali su najvećeg rivala Šahtara 3-1...

Golom Olega Guseva iz jedanaesterca Dinamo je poveo već u petoj minuti susreta, a izjednačio je Fernandinho u 14. Ubacio je tom prilikom iz kornera kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna, a Fernandinho je s 11 metara opalio ravno u Aleksandra Šokovskog koji je nespretno reagirao i propustio loptu u mrežu.

Dinamo do novog vodstva dolazi u 32. minuti kada Papa Diakhte koristi sjajno ubacivanje s desne strane i pronalazi glavom daljnji kut Šahtara za 2-1. Točku na 'i' za pobjedu Kijevljana postavio je Artem Milevskij iz sjajnog kontranapada osam minuta prije kraja.

Kažimo da je Srna odigrao svih 90 minuta za Šahtar, kao i Ognjen Vukojević za Dinamo. Srna je uz asistenciju imao i zapažen obračun s Makedoncem Goranom Popovom pred kraj prvog poluvremena, a sve je završilo tako da su oba igrača zaradili žute kartone. Eduardo da Silva nije bio niti na Šahtarovoj klupi.

Dinamu je ovo peti naslov pobjednika u nacionalnom Superkupu, prvi nakon 2009. godine, dok je Šahtar ostao na četiri trofeja.

Ukrajinski Superkup, finale:

Šahtar Donjeck – Dinamo Kijev 1-3 (Fernandinho 14 / Gusev 5-11m, Diakhate 32, Milevskij 82)