Lazio okrenuo Inter

Udinese u Ligi prvaka, sedma uzastopna pobjeda Parme!

Nogometaši Udinesea zadržali su treće mjesto i nakon posljednjeg kola talijanske Serije A, čime su izborili plasman u kvalifikacije Lige prvaka...

Dva je boda više uoči 38. kola imao Udinese od Lazija, a istu je prednost zadržao i nakon nedjeljnog završetka prvenstva. Igrači Francesca Guidolina slavili su u gostima kod Catanije s 2-0, dok je Lazio u derbiju na Olimpicu svladao Inter s 3-1. Ostao je, ipak, bez Lige prvaka, ali barem se utješio izravnim plasmanom u Europa ligu.

Udinese je na Siciliji poveo u 19. minuti preko Antonija Di Natalea kojem je to bio 23. ovosezonski prvenstveni pogodak. Domaći su mogli izjednačiti u 39. minuti, ali Alejandro Gomez nije iskoristio kazneni udarac. Da gosti mirno privedu utakmicu kraju pobrinuo se u 58. minuti Diego Fabbrini.

Inter je poveo u Rimu u zadnjoj minuti prvog dijela pogotkom Diega Milita s bijele točke, nakon prekršaja Cristiana Ledesme na Maiconu. Argentincu je to bio 24. prvenstveni gol, čime je završio na drugom mjestu ljestvice strijelaca iza Zlatana Ibrahimovića. Lazio je u nastavku utakmice kreirao preokret pogocima Libora Kozaka, Antonija Candreve (asistirao mu bosansko-hercegovački reprezentativac Senad Lulić), te Stefana Maurija.

Napoli se također nadao trećem mjestu, u slučaju posrtaja Udinesea i Lazija, ali nije ih dočekao. Mazzarrijeva je momčad pobijedila Sienu s 2-1, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Andrei Dosseni, i izborila Europa ligu, baš kao i Inter.

Spomenimo i da je Parma došla do sedme pobjede zaredom, što joj nije uspjelo nikad prije u Seriji A. U nedjelju je s 1-0 svladala Bolognu. Roma je, pak, u posljednjoj utakmici pod vodstvom Luisa Enriquea, s 3-2 slavila u gostima kod Cesene za koju je od 22. minute igrao Damjan Đoković. Genoa je, pak, s 2-0 bila bolja od Palerma za koji je svih 90 minuta odradio Igor Budan.

U Seriju B su, podsjetimo, ispali Lecce, Novara i Cesena. (TS)

Serie A, 38. kolo:

Juventus – Atalanta 3-1 (Marrone 10, Del Piero 28, Barzagli 90 – 11m / Lichtsteiner – ag)

Milan – Novara 2-1 (Flamini 56, Inzaghi 82 / Garcia 20)

Fiorentina – Cagliari 0-0

Parma – Bologna 1-0 (Biabiany 37)

Cesena – Roma 2-3 (Nero 9, Santana 90 / Krkić 27, Lamela 32, De Rossi 49)

Lazio – Inter 2-1 (Kozak 59, Candreva 63, Mauri 90 / Milito 45 - 11m)

Chievo – Lecce 1-0 (Vaček 78)

Genoa – Palermo 2-0 (Gilardino 52, Sculli 70)

Napoli – Siena 2-1 (Dossena 4, 34 / Destro 6)

Catania – Udinese 0-2 (Di Natale 19, Fabbrini 58)