breaking news !: UŽIVO Grbin: "Šeparović misli da vlast pripada njemu"
U Argentini za povijest

U svim utakmicama četvrtfinala Copa Americe ispali favoriti!

Nogometna reprezentacija Venezuele posljednji je polufinalist Copa Americe u Argentini, a plasman među četiri najbolje reprezentacije izborila je 2-1 pobjedom nad Čileom...

Argentina, Brazil, Kolumbija i Čile su ispali u četvrtfinalu, a u polufinalu će igrati Paragvaj protiv Venezuele te Peru i Urugval. Venezuela je uhvatila posljednje mjesto koje vodi među najbolja četiri, i to po prvi puta u povijesti.

Iako je Čile u susret na Estadio del Bicentenariu u San Juanu ušao sa statusom favorita predvođen potencijalnim Barceloninim igračem Alexisom Sanchezom, Venezuela se kvalitetno postavila i s četiri promjene u odnosu na prethodno utakmicu s Paragvajem (3-3) svojim protivnicima stvarala puno glavobolje.

Otvarajući gol na susretu zabio je u 35. minuti Oswaldo Vizcarrondo koji je iskoristio sjajno ubacivanje Juana Arranga nakon slobodnog udarca i snažnim udarcem glavom u bliži kut savladao Claudija Brava. S vodstvom Venezuele otišlo se na poluvrijeme, a u nastavku su Čileanci konsolidirali redove i opasno prijetili. Tako je nakon nešto više od desetak minuta nastavka Humberto Suazo pogodio gredu, a par minuta kasnije okvir se ponovo tresao nakon udarca Jorgea Valdivije.

Čile je ipak uspio izjednačiti u 70. minuti, a strijelac je bio Suazo lijepim udarcem pod gredu nakon asistencije Sancheza. Konačnih 2-1 za prvi polufinale Venezuele u povijesti na Copa Americi postavio je Gabriel Cichero u 80. minuti nakon nespretne reakcije čileanskog vratara. Naime, Bravo nije uspio raščistiti jedno ubacivanje iz slobodnog udarca pred vrata i ukrotiti loptu, a odbijanac je Cichero spretno pospremio.

Na kraju kažimo i da su posljednji sučev zvižduk oba sastava dočekala s desetoricom igrača, pa je tako kod Čilea isključen Gary Medel u 82., a kod Venezuele Tomas Rincon u trećoj minuti sudačke nadoknade.