Platili ga 40 milijuna eura

U PSG-u trljaju ruke: Njihovo skorašnje pojačanje jednostavno briljira

Nogometaši Sao Paula napravili su ogroman korak ka plasmanu u Copu Libertadores. U 33. kolu brazilskog prvenstva kao gosti su svladali Sport Recife s 4-2, a briljirao je Lucas Moura…

Talentirani 20-godišnji ofenzivni veznjak, koji će od siječnja igrati za PSG, postigao je hat-trick, pogodivši mrežu domaćih u 19., 30. i 59. minuti. Sada na kontu ima šest golova i sedam asistencija, a njegovom se subotnjom nadahnutom partijom Sao Paulo na četvrtom mjestu odvojio na sedam bodova prednosti pred sada petoplasiranim Internacionalom. Podsjetimo, Lucasa je ljetos dugo lovio Manchester United, ali na kraju su bogati vlasnici PSG-a platili Sao Paulo 40 milijuna eura odštete i osigurali usluge mlade zvijezde.

Internacional je u subotu s 2-1 pobijedio Palmeiras i još ga malo približio padu u drugu ligu. Za goste je u 62. minuti izjednačio Hernan Barcos, ali pogodak je poništen na intervenciju četvrtog suca koji je sugerirao glavnome da je argentinski napadač loptu u mrežu ubacio rukom. Iz Palmeirasa su se nakon utakmice žalili, tvrdeći da je četvrti sudac spornu situaciju pogledao na televiziji što se kosi s pravilima. U svakom slučaju, osmerostruki je brazilski prvak pet kola prije kraja udaljen velikih pet bodova od zone spasa.

Spomenimo i da je Botafogo pobijedio Atletico Goianiense s 4-0, a među strijelcima je ponovno bio i legendarni nizozemski nogometaš Clarence Seedorf. Donedavnom veznjaku Milana je to već osmi pogodak od dolaska u Brazil. (TS)