Ušao s klupe

U preokretu Šahtara zabio i sjajni Eduardo da Silva!

U 12. kolu nogometnog prvenstva Ukrajine vodeći Šahtar je na svom terenu došao do pobjede nad Zorjom 4-1, a strijelac posljednjeg pogotka bio je hrvatski reprezentativac Eduardo...

Premda su gosti iznenadili na Donbass Areni u Donjecku došavši u vodstvo pogotkom Milka u 21. minuti, u nastavku je sve išlo prema očekivanjima domaćina. Prvo je minutu prije kraja prvog poluvremena Costa poravnao, da bi u nastavku Seleznjov s dva gola riješio sve dvojbe oko pobjednika. Konačni rezultat 4-1 postavio je Eduardo da Silva u 70. minuti, samo 10 minuta nakon što je ušao u igru odmjenivši strijelca prvog gola za Šahtar Costu.

Kapetan ukrajinskog prvaka i hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna nije nastupio jer je rumunjski strateg na klupi Šahtara u ovom susretu odlučio odmoriti neke igrače koji nose najveći teret u momčadi.