Stala serija 'vukova'

U hrvatskom okršaju Perišić asistent, Mandžukić strijelac

Niti 12. prvenstveni pogodak Marija Mandžukića nije pomogao Wolfsburgu, koji je kao domaćin poražen od dortmundske Borussije s 3-1 u ogledu 29. kola Bundeslige…

Aktualni prvak je tako zaustavio seriju Wolfsburga koji je prethodno imao četiri uzastopne pobjede, a u pet utakmica zaredom nije bio poražen. ''Žuto-crni'' su potpuno zasluženo osvojili tri boda, jer su bili bolja i opasnija momčad.

Ivan Perišić, koji se našao prvi puta od kraja listopada i ogleda sa Stuttgartom u početnoj postavi Borussije, bio je asistent za prvi gol svoje momčadi u 22. minuti. S lijeve strane je idealno zavrnuo loptu za Lewandowskog, kojem nije bilo teško iz blizine gurnuti loptu u mrežu.

szólj hozzá: Wolfsburg 0-1 Dortmund

U 49. minuti je Gündogan nakon nespretne reakcije domaće obrane povisio na 2-0. U 61. minuti, Mario Mandžukić je nakon odličnog centaršuta Dejagaha s desne strane pogodio glavom s pet metara i vratio domaćinu nadu. Kao što smo spomenuli, bio je to Mandžukićev 12. pogodak ove sezone u Bundesligi, a čak sedmi glavom! Nitko u Bundesligi nije zabio sedam golova glavom osim hrvatskog reprezentativnog napadača.

szólj hozzá: Wolfsburg Dortmund 0:2 Gundoga

U 90. minuti, Robert Lewandowski je iz kontre postavio konačnih 1-3. Zabio je poljski napadač svoj drugi gol na utakmici i 19. ove sezone u Bundesligi.

Inače, Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za domaćine, a Perišić do 69. minute za goste.

szólj hozzá: Wolfsburg Dortmund 1:2 Mandzuk

Mario Gomez dvama je golovima osigurao pobjedu Bayernu kod kuće protiv Augsburga 2-1. Prvi gol je Gomez, vodeći strijelac lige, sada s 25 golova, zabio već nakon 26 sekundi igre, a drugi u 60. minuti. Za goste je poentirao Koo u 23. minuti. Bayern i dalje za vodećm dortmundskom Borussijom zaostaje tri boda.

szólj hozzá: Bayern Augsburg 2:1 GOALS

Boris Vukčević zabio je svoj drugi gol ove sezone za Hoffenheim. Poentirao je u gostujućoj pobjedi kod Kaiserslauterna 2-1 u 71. minuti za vodstvo svoje momčadi 2-0. Prije toga je bosansko-hercegovački reprezentativac Sejad Salihović zabio iz penala u 26. minuti, a poraz domaćina, kojeg vodi bivši Hajdukov trener Krasimir Balakov, ublažio je Bugera u 86. minuti. Kaiserslauternu je ovo bila 19. uzastopna utakmica bez pobjede, odnosno četvrti uzastopni poraz, te je sve bliže padu u drugu ligu. Vukčević je odigrao cijelu utakmicu za Hoffenheim, dok je Srđan Lakić protiv svog bivšeg kluba igrao za Hoffenheim od 85. minute.

Nürnberg je nakon prvog poluvremena vodio kod Freiburga s 2-0, ali je domaćin do kraja dvama golovima ipak uspio spasiti jedan bod važan u borbi za ostanak. Ivan Santini ušao je u igru u momčadi Freiburga u 79. minuti.

Bosansko-hercegovački reprezentativac Vedad Ibišević dvama je golovima predvodio Stuttgart do domaće pobjede protiv Mainza 4-1, dok su Köln i Werder odigrali 1-1. U toj utakmici je utakmici Mato Jajalo ušao u igru za domaćine u drugom poluvremenu, te je u 75. minuti dobio žuti karton. (TS)

Bundesliga, 29. kolo:

Wolfsburg – Borussia Dortmund 1-3(Mandžukić 61 / Lewandowski 22, 90, Gündogan 49)

Bayern – Augsburg 2-1 (Gomez 1, 60 / Koo 23)

Freiburg – Nürnberg 2-2 (Caligiuri 53, Makiadi 79 / Didavi 8, Pekhart 45+2)

Kaiserslautern – Hoffenheim 1-2 (Bugera 86 / Salihović 26 – 11, Vukčević 71)

Stuttgart – Mainz 4-1 (Hajnal 8, Ibišević 49, 85, Kuzmanović 65 / Ivanschitz 3)

Köln – Werder 1-1 (Jemal 39 / Rosenberg 24)