Neuvjerljiv start 'modrih'

U Dinamu zabrinuti: 'Zastrašujuće, da sam ja igrao barem bi trojicu ugrizao za nogu'

Nogmetaše Dinama od poraza u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka kod bugarskog Ludogoreca u 2. minuti sudačke nadoknade pogotkom za 1:1 spasio je Ante Rukavina.

'Modri' su se na početku nove euro sezone pokazali u prilično neuvjerljivom svjetlu. Dinamo je protiv Ludogoreca izgledao onako kako izgleda većina protivnika protiv Dinama u našoj ligi. Sterilno i bezidejno. No, pristup je ono što je zgrozilo klupske čelnike.

''Ući tako u utakmicu, to je za mene nepojmljivo i zastrašujuće, ne znam što bi vam rekao'', izjavio je Zdravko Mamić.

Vodstvo Bugara pogotkom Marcelinha iz 67. minute poništio je Ante Rukavina u drugoj minuti sudačke nadoknade. Rukavina je u igru ušao tek u 89. minuti. Veći dio utakmice Dinamo je preživljavao na obranama Kelave.

''Dosta teška utakmica, nismo baš bili na nivou koji se očekivao od nas, mi sami smo toga svjesni'', rekao je Kelava.

''Očekivali smo dobrog domaćina, ali smo očekivali da će nam to prvo poluvrijeme drugačije izgledati, međutim, nismo se uspjeli nametnuti, domaćin je bio taj koji je dominirao, što nam je stvaralo dosta neugodnosti'', objasnio je Ante Čačić.

Iako se Bugare gledalo još u Austriji, prava snaga momčadi Ivajla Peteva bila je neugodno iskustvo za 'modre'.

''Pozitivno su nas iznenadili, jako dobra momčad, nisam baš očekivao tako dobru ekipu'', rekao je Pivarić.

Izvršni predsjednik je iz aviona izašao posljednji, zamišljen i vidno razočaran.

''Jako sam razočaran, tužan, deprimiran jer ja nažalost ne igram - ja da sam igrao barem bi trojicu protivnika ugrizao za nogu'', izjavio je Mamić.

Ali, osim nekoliko iznimaka Čačićevi momci istrčali su s brnjicama. Ne ponovilo se za tjedan dana u Maksimiru.