Bitka za Ligu prvaka

Pogledajte golčine Modrića i Cissea, 'Svrake' slavile kod Chelseaja!

U posljednje dvije utakmice zaostalog 34. kola engleske Premier lige, Tottenham je kao gost slavio kod Boltona s 4-1, a Newcastle je iznenadio Chelsea pobjedom 2-0 na Stamford Bridgeu...

Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić zabio je prekrasan vodeći pogodak za Tottenham u gostima protiv Boltona, u 37. minuti prvog dijela. Korner je izveo Van der Vaart, Modrić je primio loptu s lijeve strane iskosa, te volejem pogodio suprotne rašlje za 1-0.

Nakon šest minuta igre u drugom dijelu, Reo-Coker izjednačio je za domaćine na 1-1, ali je onda Tottenham u razmaku od devet minuta, od 60. do 69., postigao tri pogotka u riješio pitanje pobjednika. Emmanuel Adebayor zabio je dva, a Van der Vaart jedan pogodak za konačnih 4-1 "spursa"

Momčad menadžera Harryja Redknappa zasigurno se nije nadala da će nakon ovog susreta i dalje biti bodovno izjednačena s Newcastleom u borbi za četvrto mjesto, ali tome je ipak tako.

Naime, "svrake" su s dva prekrasna pogotka Papissa Cissea slavile na Stamford Bridgeu kod Chelseaja s 2-0, te ostale u igri za mjestom koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka dogodine.

Cisse je najprije volejem lijevom nogom u 19. minuti prekrasno pogodio za 1-0, da bi u 3. minuti sudačke nadoknade utakmice, ponovno volejem, ali ovog puta s desnom nogom, još ljepše zabio za konačnih 2-0. Oba pogotka trebala bi se na kraju sezone naći u Top 10 najljepših.

Recimo i da je s prvim golom Cisse izjednačio rekord Alana Shearera, legende Newcastlea, koji je u prvih 12 nastupa zabio isto toliko pogodaka, a onda je drugim izjednačio rekord Premier lige s 13 golova u prvih 12 utakmica.