Ne vole se javno

Tuča u tunelu: Rakitićevi suigrači potukli se s igračima Sportinga!

Sportingov trener Clemente i Sevillin Michel ne razgovaraju zbog sukoba u reprezentaciji...

Nakon utakmice 27. kola španjolskog prvenstva između Sportinga i Seville u Gijonu (1:0) došlo je do naguravanja između igrača dviju momčadi. U svemu su prednjačili Sevillin veznjak Fazio i Sportingov branič Gregory, a sudačka trojka u tunel je ušla pod zaštitom specijalaca.

Kada se činilo da se situacija smirila, nekolicina Sportingovih igrača pojurila je prema tunelu u kojem je, čini se, nastala prava "makljaža". Situacija se smirila nakon što je intervenirala zaštitarska služba.

Bila je to prva pobjeda Javiera Clementea otkako je prije nekoliko kola preuzeo Sporting, a nekoliko dana uoči susreta u medijima su se podizale tenzije zbog jedne druge zanimljivosti. Naime, Clemente i Sevillin trener Michel ne razgovaraju već dvadesetak godina. Njihova netrpeljivost datira još iz doba kada je Clemente preuzeo španjolsku reprezentaciju 1992. godine. Prva stvar koju je napravio bila je da je iz momčadi izbacio Michela koji je tada bio jedna od najvećih zvijezda madridskog Reala i jedan od standardnih u španjolskoj reprezentaciji. Netrpeljivost između dvojice trenera nastavlja se i dvadesetak godina poslije.

Inače, Mate Bilić igrao je zadnjih petnaestak minuta za Sporting i propustio je jednu odličnu prigodu kada je njegov udarac Palop obranio. S druge stane, Ivan Rakitić za Sevillu igrao je do 75. minute i također promašio sjajnu priliku.

A Realovoj zvijezdi Cristianu Ronaldu nedostaje još jedan gol do stotog pogotka za kraljevski klub. Portugalac je u pobjedi kod Betisa (3:2) zabio dva pogotka, što je ukupno 99 prvenstvenih golova u Realovu dresu. Ronaldo je ukupno zabio 127 pogodaka čime se izjednačio s Fernandom Hierrom na 11. mjestu klupske ljestvice. (Agencija VLM)