39 udaraca na gol!?

Trijumf Bilbaa u topovskoj paljbi: Pobjedom u Granadi pobjegli iz zone ispadanja

Nogometaši Athletic Bilbaa u 10. kolu Primere slavili su prvu gostujuću pobjedu sezone rezultatom 2:1 protiv Granade. Junak susreta bio je Aritz Aduriz sa dva postignuta gola.

Prvog je zabio u 13. minuti iz jedanaesterca, a drugog u 27. minuti. Jedini gol za Granadu zabio je u 53. minuti Youssef El Arabi. Za momčad Marcela Bielse ovo je bila prva pobjeda u posljednjih pet odigranih susreta u svim natjecanjima, a njome je pobjegla iz zone ispadanja.

Ova utakmica ostat će upamćena po tome što je obilovala udarcima prema golu, Granada i Athletic ukupno su ih uputili 39, što je ovosezonski rekord u Primeri.

Sevilla na svom Sanchez Pizjuanu nije uspjela slomiti otpor Levantea u utakmici koja je završila bez pogodaka. Sevilla je bila dominantna momčad na travnjaku, kako u posjedu lopte (69 posto), tako i udarcima prema golu (18:3), ali nije uspjela naći put do mreže Levantea.

Posebno blizu gola andaluzijska je momčad bila u 84. minuti kada je Jose Campana zatresao gredu. Džoker s klupe pogodio je okvir gola dalekometnim udarcem u istoj minuti nakon što je zamijenio Ivana Rakitića. Dok je bio u igri Rakitić je kvalitetno razigravao momčad, a statističari su izračunali da je u dosadašnjem dijelu sezone u Primeri stvorio najviše prilika za suigrače, čak 24.