225. pogodak u Serie A

Totti piše povijest: Izjednačio Nordahla i vodio Romu do pobjede

Na rimskom Olimpicu odigrana je posljednja utakmica 27. kola talijanske Serie A u kojoj je domaća Roma sa 3-1 savladala Genou...

Junak susreta bio je 36-godišnji Francesco Totti s golom i dvije asistencije. Gol je zabio iz jedanaesterca u 16. minuti koji je prethodno izborio Daniele De Rossi nakon prekršaja Cesarea Bova u kaznenom prostoru. Tottiju je spomenuti gol bio deseti ovosezonski, a ukupno 225. u Seriji A u karijeri, čime se na vječitoj ljestvici najboljih strijelaca lige izjednačio sa Šveđaninom Gunnarom Nordahlom (vodeći je Silvio Piola s 274 gola, op.a.).

Na 1-1 je izjednačio Marco Borriello netom prije kraja prvog poluvremena, zabivši bivšem klubu također iz jedanaesterca koji je prethodno sam izborio (nakon prekršaja Nicolasa Burdissa).

szólj hozzá: AS Roma 3-1 Genoa MATCH HIGHLIGHTS

U drugom poluvremenu Totti je asistirao za golove Alessiju Romagnoliju i Simoneu Perrotti, te došao do brojke od 12 asistencija u sezoni. Osamnaestogodišnjem Romagnoliju, koji je postao najmlađi strijelac ove sezone u Seriji A, Totti je nabacio iz kornera, dok je Perrottu poslužio prizemnim brzim dodavanjem s desne strane.

Valja reći i da je Roma od 78. minute igrala s igračem više nakon isključenja Juraja Kucke. (TS)